fbpx
Світ
Польські роботодавці готові оплатити навчання українським студентам у ВНЗ

Польські ВНЗ зараз буквально полюють на українських абітурієнтів. Річ у тім, що велика кількість польської молоді їде вчитися в Західній Європі. Ректори університетів Польщі не приховують, що хочуть, щоб українці їхали вчитися до них. У Польщі вже навчається майже 40 тисяч студентів, з яких 10 тисяч звільнені від оплати. Про це повідомляє Gazeta.ua.

Заради цього щорічно придумують різні акції та способи заохотити абітурієнта з України. Відносно новий спосіб – двоїста освіта. Це коли студент одночасно навчається і працює. А роботодавець платить за навчання. Таким чином, студент не тільки отримує диплом про вищу освіту, а й має на момент випуску 2-2,5 роки досвіду роботи. Фірму вибирає університет, а перейти на таку систему навчання можуть тільки кращі студенти.

Юлія з України живе і працює в Польщі. Кілька років тому приїхала здобувати освіту, оскільки вважає польський диплом престижнішим за український. Вибрала один з кращих ВНЗ Польщі – Міжнародний університет логістики та транспорту у Вроцлаві. За домовленістю між університетом і фірмою, роботодавець запропонував Юлії отримувати гроші на руки, або ж покрити вартість її навчання.

“Я вибрала, щоб він мені платив за навчання”, – розповіла дівчина.

Читайте також: Українка про заміжжя та життя у США: типова американська сім’я гарує з ранку до ночі, має 12 оплачуваних вихідних на рік і не знає, куди їх всунути

Як результат – дівчина самостійно заробила гроші, яких вистачило, щоб оплатити 2 роки університету. А також отримала цінну практику.

Президент Міжнародного університету логістики та транспорту не приховує – ввели таку програму, щоб заманити студентів. ВНЗ – приватний. Чим більше студентів, тим більше коштів він отримує. Тому абітурієнтів спокушають і іменами компаній, в яких вони зможуть стажуватися – Amazon, DHL, Volkswagen, Still і багатьох інших. Зарплата скрізь різна, але є одна важлива умова. За свою роботу студент отримує винагороду. Однак вона не може бути менша, ніж вартість навчання в університеті.

“Після першого року кращі студенти мають право перейти на систему дуальної освіти. Для них формується індивідуальна програма навчання. Відповідно до неї студенти 3 дні на тиждень вчаться у нас і два дні працюють в обраній компанії “, – розповідає він.

Поки що Вроцлав – один з небагатьох польських міст, де можна знайти подібну систему освіти. Однак є й інші варіанти для студента навчатися безкоштовно. Зараз приблизно 25% всіх українських студентів в Польщі. звільнені від оплати за навчання. Решта ж вчаться коштом батьків або ж знаходять способи заробити у вільний від навчання час.

You cannot copy content of this page