fbpx

«Президент путін повністю програв інформаційну війну в Україні» – глава розвідслужби Британії

Глава британської розвідувальної служби Джеремі Флемінг в інтерв’ю The Economist у заявив, що за час повномасштабного вторгнення росія не досягла успіхів й в інформаційній війні – російські операції в інфопросторі виявилися невмілими, а фeйки легко розвіювалися оприлюдненими розвідданими.

“Так само, як і у випадку з наземним вторгненням, початкові онлайн-плани Росії, схоже, провалилися. Використання країною агресивних кіберінструментів було безвідповідальним і невибірковим.

Наразі президент Путін повністю програв інформаційну війну в Україні та на Заході. Хоча це привід для радощів, ми не повинні недооцінювати те, як російська дезінформація діє в інших частинах світу”.

Далі Флемінг зазначив, в той же час багато з найбільш густонаселених країн не погодилися з проханням ООН засудити росію за її вторгнення. Флемінг вважає, що там на громадську думку впливає інформація, яка надходить з росії.

Британська розвідка вважає, що кібервійна між Україною та росією така ж руйнівна як і фізична війна.

За словами Флемінга, за місяць до нападу на Україну російська військова розвідка розгорнула зловмисне програмне забезпечення WhisperGate, щоб знищити та зіпсувати українські урядові системи.

А далі, менш ніж за годину до вторгнення, Росія націлилася на супутникові мережі ViaSat, якими користуються українські військові, уряд і цивільні особи. Ця атака зачепила і сусідні країни, завдавши побічної шкоди низці послуг, від вітрових електростанцій до доступу до інтернету.

Росія продукує дезінформацію в інтернеті, щоб викликати плутанину та хаос в самій Україні та за її межами. Це звичний засіб для росії, який апробований в Сирії та на Балканах. Цим сіється недовіра до джерел інформації, спотворюються дії України та оприлюднюються неправдиві наративи про причини дій самої росії.

Флемінг каже, що британська розвідка активно на це реагує і швидко оприлюднює розвіддані для спростування російської брехні.

Флемінг відзначив і українські зусилля, назвавши нашу країну “надзвичайно ефективним кіберзахисником”, адже у нас є досвід з 2014 року.

“Ми стали свідками героїчного захисту українських військових, в інтернеті ми, мабуть, побачили найефективнішу оборонну кіберактивність в історії. Діючи під постійним тиском проти дуже здібного супротивника, ця команда промисловості, розвідки, служб безпеки, а в деяких випадках і громадян, працювала пліч-о-пліч, щоб попереджати, реагувати та виправляти. Цей кіберзахист виявився сильнішим, ніж очікувала Росія”, – каже він.

Фото: УП.

08/19/2022

You cannot copy content of this page