fbpx
Історії з життя
Принесла я чоловіку отой судок і як було, на постіль перед ним поклала: “Або кажи щось свої мамі, або відвозь назад у село. Я вже більше не можу такого терпіти, ну скільки ж можна?”

Принесла я чоловіку отой судок і як було, на постіль перед ним поклала: “Або кажи щось свої мамі, або відвозь назад у село. Я вже більше не можу такого терпіти, ну скільки ж можна?”

Ми із чоловіком разом ще із юності. Жили в одному селі певний час, навіть сусідами були.

От тільки моя родина виїхала згодом – тата на іншу роботу перевели, а мій чоловік так і лишився жити у тому селі.

Ми із ним зв’язку не підтримували, хоча росли разом, дружили, ще із колиски. А зустрілись ми “наново” уже коли в інституті вчились. Закохались якось одразу і на все життя. Спочатку зустрічались довго, потім жили разом, а одружитись надумали тільки тоді, як друге дитя з’явилось на світ. От і рахуємо, що все життя разом прожили, хіба оті сім років, що одне одного не бачили вирахувати.

Читайте також: Вислухавши мою пропозицію чоловік сполотнів і довго ходив колами по квартирі. “Це ти вирішила тільки тому, що Маринка моя дитина? Інакше, я ніяк не розумію, чого ти заради себе лишаєш нашу доньку майбутнього”

Так ось. Нині мені вже давно за шістдесят, чоловік також уже до 70 добирається. Моїх батьків, нажаль, уже немає, а от мама чоловіка мого ще живчик. Здоров’я у мами за моє міцніше, донедавна ще й корову тримала. Ото якби оті не полетіла послизнувшись додолу, то може й досі б Бурка мукала у неї в сараї.

Мамі нині 86 років. Жінка при доброму здоров’ї і ясній пам’яті. Ми її як забрали тоді зі стаціонару, так в село і не відвезли, хоча вона дуже і дуже просила. Рік вона у нас і цілий рік я щодня прошу у неї про одне і теж: “Мамо, візьміть ложку”.

Справа в тому що свекруха моя має одну звичку ще змолоду – на кухні усе бере і куштує руками. Виглядає це так – поставила я на стіл миску із варениками, мама бере один рукою зі спільної миски і їсть. Це на пробу, далі вже ложку бере.

Та сама картина і коли вона пробує котлети зі спільного казанка, чи голубець. Але це не так прикро, як те, що вона усе із каструль руками вигорта.

Ось наприклад, останній випадок: залишилась каша пшоняна. Я вийняла судок із тумбочки не встигла кришку знайти, як бачу, що мама вже все зробила – вигорнула кашу із казанка рукою, ще й приплескала, аби в судок увійшло.

Звісно, я вже тієї каші не їстиму, як і чоловік. Прошу її взяти ложку і чую:

— Чудна чи що? В мене ж руки чисті. Усе життя так роблю, нічого, всі живі і здорові.

Воно то може й так, але у мене вже й сили під кінець. Не можу я готувати зараз на зараз, бо на роті. Та й з чоловіком у нас різні графіки, а він їсти у мене любить. Однак, маса продуктів переводиться тільки тому, що відкривши судок бачиш там сліди від пальців – мама насипала собі.

Оце вже останній раз не витримала – узяла той судок і прямо, як було перед чоловіком на постіль поклала. Там був плов і видно було, що по дні пальцями проведено:

— Або балакай із нею уже ти, або веземо її додому. Усе, баста. Я інших варіантів не бачу, дріб’язок, але мені тепер ставати і готувати вечерю наново, я вже не кажу про витрачені намарне продукти.

Чоловік ображений дуже тепер, але я відступати не збираюсь. Якби ж мама не розуміла нічого, тоді я б змирилась. А так, вона при добрій пам’яті і при своєму розумі.

Невже так важко узяти ложку чи вилку, поясніть мені?

27,09,2023

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page