fbpx

Щоб помідори були крупними та дозрівали швидко: мої 10 заповідей вирощування томатів

Секретами вирощування смачних та великих помідорів ділиться Прикольно.

Щоб улюблені помідори були великими і дозрівали швидше, приготуємо для них корисні напої:

  • в 10 літрів додамо 3-4 краплі йоду. Поливати томатні кущі слід під корінь один раз в тиждень в обсязі 1,5-2 літра під кожну рослину;
  • заповніть бочку об’ємом 200 л кропивою і листочками кульбаб приблизно на 1/3.
    Додайте в суміш відро гнoю, залийте водою. Для прискорення бродіння накрийте бочку плівкою. Приблизно через 10 днів добриво буде готово. Отриману підгодівлю перед внесенням розведіть водою в пропорції 1:10 і полийте томати з розрахунку на 1 кв.м 3-4 літри.

Перший полив висадженої у відкритий грунт розсади проведіть через 7-10 днів. Не забувайте мульчувати і розпушувати грунт. А проти фітофторозу обробляйте рослини зеленкою через два тижні після посадки розсади на постійне місце. Приготуйте розчин: на 1 л води 1 крапля зеленки. Обробку можна повторювати кожні два тижні.

Мої заповіді вирощування помідорів

Протягом багатьох років, що я займаюся городництвом, мій інтерес до томатів тільки зростає. Поступово у мене накопичився великий досвід, завдяки якому зараз врожаї у мене завжди такі, що натішитися не можу)))!

Хочу поділитися своїм досвідом з вами.

1. Насамперед виростити хорошу, міцну розсаду.

Дуже важливо вибрати якісне насіння.

Краще сіяти в окремі горщики. Якщо посіяли в ящик, то розпікіруйте прямо в грунт теплиці з відстанню 15 см між рослинами і укрийте легким спанбондом. З настанням тепла накриття прибираємо, а томати, які підросли, проріджуємо.

2. Другий момент, дуже важливий: формувати в одне стебло.

Видаляємо всі пасинки раз в три дні і листя нижче першої кисті. Один корінь повинен працювати на одне стебло. Інакше сили будуть йти на накопичення маси стебел і листя, а не плодів.

Читайте також: 20 ФАНТАСТИЧНИХ ІДЕЙ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПРИСАДИБНОЇ ДІЛЯНКИ, ЯКІ ХОЧЕТЬСЯ ПОВТОРИТИ ВЖЕ Й НЕГАЙНО

3. Як тільки кущі втомляться триматися вертикально, їх треба підв’язати шнурами, кінці яких закріпити на верхніх жердинах.

У міру зростання стебло обкручуємо шнуром. Коли зав’яжуться плоди, то важкі кисті слід також підв’язати, інакше заломи перешкоджатимуть наливу плодів. Під нижні кисті підкласти дощечки, щоб плоди не лежали на землі.

4. Середньостиглі сорти, особливо сливовидних томатів, дають рясно квітучі кисті.

Якщо відщипнути зайві квітки, залишивши перші п’ять-сім, а на великоплідних дві-три, то залишені виростуть швидше.

5. Коли на стеблі утворюється п’ять кистей, видалити точку росту, залишивши три листки над верхньою.

Замість точки зростання будуть наполегливо з’являтися міцні пасинки-двійнята, їх треба регулярно виламувати. Все одно урожай від них не отримати до кінця літа.

6. Пасинкувати без жалю!

З моменту висадки розсади і все літо вискубувати пагони, що відростають від кореня і з пазух листя. Врожаю з них ми не дочекаємося – не в Бразилії живемо.

7. Щоб уникнути фітофторозу всіляко боротися з вологістю повітря в теплиці: провітрювати вдень, поливати тільки під корінь.

8. У кінці липня зробити останній хороший полив і замульчувати весь грунт під кущами товстим шаром соломи або тирси.

9. Своєчасно збирати плоди, особливо з нижніх кистей.

Поки плоди не мають блиску – вони ще в стадії наливу. Досягли оптимального розміру, заблищали – значить, можна їх збирати. Дозріють в ящиках і будуть так само смачні, як і почервонілі на кущах.

Читайте також: МОРКВА СХОДИТИМЕ ШВИДКО ТА БУДЕ СМАЧНОЮ І СОКОВИТОЮ, ДОСТАТНЬО ЛИШЕ ПОСІЯТИ ЇЇ ЦИМ СПОСОБОМ

10. Вирiзати все непотрібне:

Кисті, що вже дали плоди, пожовкле листя, все листя нижче плодів. Кущі, з яких знято всі плоди, тут же зрізати секатором. Таким чином, в теплиці побільшає світла і повітря для останніх доростаючих томатів.

Що робити, щоб помідори не тріскалися.

Помідори не будуть розтріскуватися, якщо ближче до збору врожаю полив томата скоротити і протягом тижня-півтора звести до нуля, навіть якщо вночі холодно, а вдень тепло. В цьому випадку плоди вийдуть більш солодкими і ароматними. Причому це стосується не тільки почервонілих на кущі, а й зібраних в кінці сезону бурими або зеленими і «дійшовших» до кондиції в кімнатних умовах помідорів.

You cannot copy content of this page