fbpx
Суспільство
Щоб в житті все було добре, обов’язково тримайте в секреті ці 7 речей

Коли ти щасливий, хочеться, щоб про це дізнався весь світ. Однак щастя, як відомо, добре росте тільки в тиші, подалі від заздрісних очей, розповідає Елки Зеленые.

Недарма є така приказка: “Чим похвалишся, без того і залишишся”. Крім щастя в житті є й інші речі, про які краще промовчати.

1. Ваші плани

Ні, мова, зрозуміло, не про намір купити соковижималку або піти завтра в кіно (хоча іноді і такі дрібниці краще залишити поза увагою), а про більш глобальні речі. Про плани, особливо далекосяжні, не варто сурмити, поки вони не прийняли більш-менш реальних рис, а ще краще – поки не здійснилися. Причин на це декілька: по-перше, часто плани – всього лише ідеї, які легко гинyть під натиском чужої критики і скептицизму, а по-друге, отримавши порцію схвалення, людина, швидше за все, буде вже втілювати їх в життя з меншим запалом.

2. Добрі справи

У християнстві все те добро, яке ви робите, потрібно робити потай. І тоді, за словом апостола, “Батько твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно”. Це абсолютно справедливо і до носіїв будь-якої іншої релігії. Людина, яка на кожному розі хвалиться своїм меценатством і допомогою, викликає не захоплення, а презирство. Уже й самі добрі справи стають для нього всього лише їжею для самовдоволеного “его” і приводом для позерства. Індійські мудреці кажуть, що ніщо так не вбuває благодійність, як гордість.

3. Аскетизм

Мовчати слід і про те, наскільки суворий спосіб життя ви ведете. Утримання від сну, їжі, iнтuмного життя – корисна річ, але лише в тому випадку, якщо вона існує в тандемі з емоційною складовою.

4. Мужність і героїзм

Внутрішні випробування, пережиті нами, мають не меншу цінність, ніж зовнішні випробування. Однак перші люби бачать неозброєним оком, а другі залишаються таємними. Чому про них варто мовчати? Тут треба сказати окремо. З одного боку, ви і так отримали нагороду у вигляді мудрості і досвіду, а з іншого – це вбереже вас від зайвої гордості і вихваляння. Гримить, як то кажуть, то, що порожньо зсередини.

5. Духовне знання

Те, що ви можете вмістити, не кожному під силу. Не варто спокушатися. Ваші внутрішні зміни і без того відіб’ються на вашому житті, тому, якими б вони не були, тримайте все всередині.

6. Проблеми в сім’ї

Якщо ви дружина, мовчите про недоліки чоловіка перед подругами і родичами. Якщо ви чоловік, не кажіть нічого поганого про дружину. Конфліктів таким чином ви не вирішите, а ось люди будуть не найкращої думки про ваших близьких. Міцна та сім’я, де сміття з хати не виносять.

7. Про чужих невдачі та погані вчинки

Можна забруднити черевики, а можна забруднити душу. Душа стає брудною від пліток, від переказування чиїхось непристойних вчинків, від осуду, від негарних слів. Якщо ви стали свідком чогось подібного, дайте цьому негативу помeрти в тиші вашої душі. І не несуть цю гидоту далі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page