fbpx
Історія
Швеція передала Україні копію листа про визнання Запорізької Січі Карлом ХІІ

Прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон передала президентові України Володимиру Зеленському копію листа короля Карла ХІІ, який визнає Запорізьку Січ як незалежну державу. Про це повідомила Андерссон у понеділок, 4 липня, на брифінгу з Зеленським у Києві.

“Я передала Вам (Зеленському – Ред.) копію листа з Національного архіву Швеції, написаного в 1711 році. Король Карл у Бендерах написав листа стосовно Пилипа Орлика. Він там дає настанови шведському послу, щоб той визнав Запорізьку Січ як незалежну державу… Щоб не було утисків від моcковського царя”, – сказала вона.

На думку Андерссон, цей лист добре вкладається в сьогоднішній політичний контекст, додавши, що на початку XVIII століття король Швеції був вражений козацькою демократією.

“Минуло 300 років, і бачимо, що один із наших найуспішніших проєктів Швеції в Україні – муніципальне самоврядування і демократичні процеси”, – зазначила Андерссон, цитує “Інтерфакс-Україна”.

Зеленський продемонстрував представникам ЗМІ лист короля Швеції і зачитав фрагмент, який, на його думку, є надзвичайно актуальним сьогодні: “Щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків, що всій Україні і Війську Запорозькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більше ніколи не підлягав покорі чи захисту царя”.

Фото: Еспресо.

07/05/2022

You cannot copy content of this page