fbpx

Спочатку люди почали шепотітися, а потім йти, але мені було все одно. Я раптом зловила себе на думці, що сиджу в абсолютно порожньому залі, одна

Нещодавно одна приятелька прислала мені фотографію своєї вечері. На красивій скатертині стояла розкішна тарілка з вишукано приготованим м’ясом. Поруч лежали столові прибори, у вазі стояли свіжі квіти, а в келиху – прохолодне червоне.

– Ей, ти точно вечеряєш одна? – написала я їй, додавши кліпаючий смайлик.

Вона здивувалася. Якщо є можливість, чому б не побалувати себе смачною вечерею? Адже вона собі не чужа.

Згадалося, як одного разу я побачила рекламу фільму, на який дуже захотілося піти. А ось чоловік йти ніяк не хотів, я пішла одна. Це був денний сеанс, тому людей в кінозалі було небагато. Але по їх реакції було видно, що фільм їм не подобається. У режисера було дуже специфічне почуття гумору. Спочатку люди почали шепотітися, а потім йти, але мені було все одно. Я раптом зловила себе на думці, що сиджу в абсолютно порожньому залі, одна. Що я регочу в голос, повискувала від сміху, насолоджуюся моментом. І мені та-а-ак добре…

А ось ще що згадала. Я знала одну дівчину, у якої були проблеми з обличчям. Не хочу вдаватися в подробиці, але це настільки впадало в очі, що у дівчини не було хлопця. І друзів у неї теж не було. І ось вона сиділа вечорами одна після роботи, і з сумом зітхала про нездійсненне. Мріяла про подорож в теплій дружній компанії. Але ж на це потрібні гроші, для цього потрібна компанія… А у дівчини тільки її косметичний дефект і три тисячі «зайвих» гривень.

Дівчина спочатку посумувала, а потім плюнула на все і вирішила рвонути в дешевий автобусний тур в сусіднє місто. І їй це дуже сподобалося. Потім вона цілеспрямовано зібрала грошей і поїхала ще й ще. Поступово з нею здружилися кілька людей, фанатів таких поїздок. Тепер вони справжня команда.

Зараз вона стала досвідченою мандрівництвом. Останній раз я бачила, як вона розповідала щось натхненне, а навколо неї зібрався гурток із слухачів. Вони дивилися на неї із захопленням, не звертаючи уваги на її недолік.

Мені здається, головна проблема самотності не в тому, що поруч немає когось. А в тому, що простір навколо себе, що фізичний, що емоційний, треба вміти наповнювати. Наповнювати не сумом, щербатими чашками, вимушеним сидінням вдома, набігами несмачної їжі, нецікавими передачами, непотрібними розмовами. А наповнювати тим, що тобі смачно, приємно, смішно, радісно і цікаво. А якщо цього немає під рукою, значить, це треба шукати.

Шукати, чим наповнити свій простір, це, до речі, теж навик, якому сучасних дітей не вчать. Не встигнуть вони вирости з пелюшок, як їх починають розважати примусово, заповнюють кожну годину гуртками, «розвивашками» чи, якщо батьки ліниві і інертні, інтернетом. Сучасна дитина, у якої батьки забрали кожну крихту вільного часу, підмінивши її амбіціями батьків, часто не знає, що в звичайній кімнаті 12 квадратних метрів можуть уміщатися десятки просторів і світів.

Нещодавно ми з мамою розбирали скриню зі старим речами, і я виявила там штори. Це були найбанальніші радянські штори з якимись посередніми флоксами. Я дуже здивувалася, тому що все дитинство була впевнена, що візерунок на шторах зображує чарівний парк і любляче сімейство кенгуру. Щовечора я придумувала собі про них казку на ніч, ми стільки пережили разом, і ось на тобі, виявляється, що вони – всього лише флокси.

І знаєте ще що? Хороший наповнювач власного життя прекрасний не тільки тим, що він може самостійно наповнити свою квартиру смачною вечерею, своє життя – радістю, а свою голову – цікавими сюжетами, надіями і передчуттям.

Хорошому наповнювачу власного життя є що принести і в чуже життя, якщо поряд з’являється близька людина. І немає необхідності відчайдушно хапатися за штанини (спідниці) різноманітних «не тих» і терпіти їх викрутаси і подібне, щоб не дай бог не залишитися в задушливій, нудній самоті.

Автор: Морена Морана

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page