Стою я у черзі. Попереду мене – дідусь. У лівій руці – гречка, у правій морква.
Поки стояли в черзі, взяв для нього деякі продукти, які хотів віддати, після того, як він розрахується за свої.
Біля каси він дістав 40 грн. Мені здалось, що це забагато для гречки та моркви. Касир порахував, використавши свою карту для знижок. Вийшло 32,50. Дорого.
Попросив дідуся зачекати. Розрахувався і запропонував йому продукти. Він люб’язно на мене подивився, посміхнувся і чистою українською відповів:
“Щиро дякую, але я не жебрак, мені всього вдосталь”.
Його лице і мова видались мені знайомими. Як виявилось, ми раніше зустрічалися.
Не хочу писати прізвище, але це був відомий український поет, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. А. Малишка, заслужений діяч мистецтв України і так далі. Я навіть мав його збірку віршів з авторськими побажаннями.
Стало прикро. За державу!
Популярні статті
- Ну а що я мала робити? Стоять вони навпроти мене і аж світяться обоє щастям. Прямо при ньому казати: ” Доню схаменись, куди ти свою голову сунеш?”. Мені виховання такого зробити не дозволяє та й він ніби хлопець непоганий
- Є такі люди, які в місті просто не можуть жити, все на них тисне, нема чим дихати, нема на чому оку спинитися. Я саме така людина і хочу вам розказати, як я колись давно їхала в місто за «женихом» та мало не втратила сім’ю і себе
- — Краще б ти не дарувала мені ніякої квартири, – сказала донька захлипавшись. – Більше негараздів після твого подарунку ніж радості в моєму житті.
- Принесла я чоловіку отой судок і як було, на постіль перед ним поклала: “Або кажи щось свої мамі, або відвозь назад у село. Я вже більше не можу такого терпіти, ну скільки ж можна?”
- Заїхали мої племінники і наче перші тижні лиш до всього приглядалися і характеру не показували, а потім потроху-потроху вже я почала розуміти, що я в своєму домі не ґаздиня. Не там стала, не там сіла, не те з’їла. А я ж за собою бачу, що я все гірше до ліжка гнуся