fbpx
Історії з життя
Так дратують такі недолугі запитання: «Ну як ти?» і вираз такий сердобольний, наче готові тобі пів світу прихилити, але от просто зараз цікаво, як ти там, ще не ку-ку після розлучення

– Нічого, все буде добре, – примудряються втішати інші, але таке враження, що вони тобі просто погрожують – тільки попробуй тут ходити без чоловіка і тішитися життю, то ми тобі миттю, якусь розлучену мамину радість підсунемо!

І так обережно й тихо тобою говорять, бо ти ж втратила найголовніше в житті – опору і підтримку!
Байдуже, що цієї підтримки за всі роки шлюбу й близько не було, а хіба лише критика. Але ж як ти без цього та проживеш?

– Чому в ванній брудно?

– Чому нічого їсти нема?

– Чому ти поправилася?

Звичайно, що без цієї конструктивної критики я от ні дня прожити не зможу.

То як я?

Та поганенько, знаєте, на початках. Все в голові крутиться думка – ти чого так затягнула, дівчино моя мила сорокарічна?

Невже не можна було це зробити ще в тридцять, а ще краще після першого року чи після першого місяця, коли маски зняли і здригнулися?

Де ви всі були, сердобольні, до того моменту, коли ми одружилися?

Чи не ви всі підганяли та затягували в цю багнюку?

– Ого, двадцять сім?

– Ти що, й хлопця не маєш?

– А ти як плануєш далі жити?

– А ти дивися, бо конкурентки он підростають, вони не такі повільні, як ти…

– Ну, після тридцяти то вже пару собі й не знайдеш…

– Мама онуків хоче, а ти…

Дуже цікаво, що мама потім онуку хоче лиш раз в тиждень на кілька годин, бо у неї й так справ купа і нема коли ще й твоїх дітей бавити:

– Давай сама-сама, я якось тебе без бабусі виростила і нічого!

Якщо ви не поїхали після таких дисонансів після появи первістка, то цілком можливо це відбудеться тоді, коли ви зрозумієте, що при надії другим, а ви лиш себе привели в нормальний вигляд.

Ну, щоб чоловікові подобатися і він не заглядав за іншими. Ви от і волосся підстригли і все підтягнули, а тут бац – все марно, чекайте друге.

Поки ви вилізете з підгузок і кашок, вашу самооцінку закопає свекруха, чоловік і мама.

А от кришку заб’є вихователька в садочку і додасть класна керівничка, адже ваша дитина й ложкою їсти не вміє і читає найгірше в класі.

Вже впріли? Та ви що – попереду підлітковий вік і криза в вашого чоловіка.

Він настільки звик, що ви вся безталанна, що й не дуже критиметься зі своїми «відрядженнями»… А ви, от руку на серце, – тільки зрадієте, що ще й тут не мусите отримувати критики.

І вже вас прибило до того берега, що ви в своєму житті не маєте отак жити і ви ставите крапку. Або він приходить і каже, що його благовірна при надії і він все в цьому випадку зробить просто ідеально, з чистого листочка.

Ну поплакала я тиждень, пожаліла себе отаку, звичайно й дурниць встигла наробити, наприклад, згадала колишнє кохання, а він ще й відповів…

І вже зібрала себе до купи, почала відчувати смак ранкової кави, як ви всі такі: ну як ти? Біднесенька, відкинутий наріжний камінь? Кому ти пригодишся вже в цьому житті? Отак з котами тобі жити та на місяць вити…

А ми терпимо, а ми цінуємо, бо краще ж отак змовчати, проковтнути, але ж при обручці!

І мама знову заходить на наступне коло і починає зводити з іншими розлученими чи холостяками з вимогою:

– Придивися! Тобі вже перебирати не можна, бо вже все… Терплячішою треба було бути та чоловіка слухати і шанувати. А тепер вибирай або оцей п’ятдесятирічний вдівець або оцей безробітний синочок тьоті Свєти!

І в такому дисонансі живу, око сіпається, але кава смачна і пахуча в тиші та гармонії з собою. В тільки більше не питайте, як я там, у мене все добре, а буде ще краще!

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page