fbpx
Світ
Ціни тут не сильно відрізняються від наших, — українка розповіла про життя в Німеччині

Аліна Шевченко з Черкас 10 років живе в німецькому місті Кьольн. Переїхала туди до чоловіка, пише Gazeta.ua.

“Вийшла заміж за успішного бізнесмена. Герхард має мережу магазинів у Кьольні. Я – інженер. Працюю 4 дні на тиждень. Роботу знайшла в інтернеті. Маю український диплом інженера — будівельника, але там він мені не знадобився. Довелося навчатися заочно в Баварському коледжі і отримати новий диплом”, – каже Аліна.

Також закінчила мовні курси та здала іспит для отримання громадянства.

“Маю подвійне громадянство. Німецьке отримала завдяки тому, що вийшла заміж. Період отримання громадянства залежить від того, скільки років прожила в країні, як швидко здала мовні екзамени і чи має людина стабільний прибуток. У моєму випадку ми чекали півроку”, – пояснює Аліна Шевченко.

До життя у Європі Аліна звикала пів року. Її досі дивує дуже швидкий темп у всьому. Німці постійно кудись поспішають.

Читайте також: Отримую 2200 євро, але з вирахуванням податку на руки платять 1100 євро: українка розповіла про роботу на німецькій пошті

“Ціни тут не сильно відрізняються від наших. Наприклад, їхній сир Горгонзола коштує близько 380 гривень. Молоко – 0,6 євро( приблизно 20 гривень), яйця – 1,60 євро (50 гривень), хліб – 1,4 євро (44 гривні)”, – каже Аліна.

У нашій сім’ї є традиція – декілька разів на місяць ходити в ресторан. Вечеря обійдеться у 150 євро( 4650 грн).

“У середньому наш дохід становить вище 8000 євро, половина з яких йде на страховку, житло та автомобіль. Близько 1000 євро в місяць витрачаємо на бензин, не рахуючи штрафів. Іноді їздимо на таксі, яке коштує в Кьольні 3 євро за посадку і 1,5 євро за кожен кілометр”, – додає українка.

Нагадаємо, українцям стане простіше влаштуватися на роботу в Німеччині. Уряд Німеччини схвалив законопроект про імміграцію кваліфікованих кадрів, який полегшить працевлаштування вихідцям не з Євросоюзу.

Опубліковано 7 лютого 2019 року

facebook