fbpx
Суспільство
Україна закликає вигнати Червоний Хрест РФ з міжнародного руху через збір ним коштів родинам військових

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликає виключити Російський Червоний Хрест з Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та заборонити йому використовувати відповідну символіку. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Виключити Російський Червоний Хрест з Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та заборонити використовувати емблему!

У зв’язку із оголошеним Російським Червоним Хрестом збором коштів для підтримки сімей мобілізованих та військовослужбовців, сьогодні, як Омбудсман України, відправляю звернення до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста (МФТЧХ) і Червоного Півмісяця та Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) з такими вимогами:

визнати діяльність Російського Червоного Хреста такою, що порушує Женевські Конвенції та статут Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;

виключити Російський Червоний Хрест з Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ, МКЧХ);

заборонити використання емблеми Червоного Хреста та Червоного Півмісяця через імітацію діяльності згідно принципів Міжнародного руху, віроломство та неправомірне її використання;

припинити міжнародне фінансування Російського Червоного Хреста та МКЧХ в Російській Федерації.

Наголошу, що одним з основних принципів Міжнародного руху Червоного Хреста є “нейтральність”, яка застосовується щоб зберегти загальну довіру. Міжнародний рух не може приймати будь-яку сторону у збройних конфліктах і вступати в суперечки політичного, расового, релігійного або ідеологічного характеру.

Виходить, що Російській Червоний Хрест займається підтримкою мобілізаційної кампанії, оголошеної російським президентом Путіним та бере додаткову відповідальність за її забезпечення, тим самим підтримуючи війну.

Соціальний захист родин військовослужбовців, які вирушили з війною в чужу незалежну і суверенну країну не може бути гуманним”, – написав Дмитро Лубінець.

Фото: колаж.

You cannot copy content of this page