fbpx
Світ
Україна звернулася до уряду Ізраїлю з проханням продати нам “Залізний купол”

Очільник українського дипломатичного представництва у Тель-Авіві Євген Корнійчук звернувся до уряду Ізраїлю з проханням продати Україні систему протиракетної оборони “Залізний купол”.

Виробництво та технічне обслуговування системи фінансували Сполучені Штати. За словами дипломата, США не будуть заперечувати проти цього.

Про це повідомляє Аssociated Рress з посиланням на пресконференцію українського посла в Тель-Авіві.

Євген Корнійчук зазначив, що серед військової допомоги від Ізраїлю Україна найбільше зацікавлена в покупці  саме системи “Залізний купол”.

Ця система призначена для перехоплення і знищення ракет малої дальності, які можуть загрожувати населеним пунктам. У 2015 році система отримала можливість знищувати маневрені БПЛА. “Залізний купол” також може вражати літаки на висоті до 10 км.

Нагадаємо, США надають фінансову підтримку ізраїльського проєкту “Залізний купол”, яким держава гарантує собі безпеку від обстрілів з боку бойовиків. Упродовж останніх майже 10 років американці виділили близько 1,6 млрд доларів на його виробництво та технічне обслуговування.

За словами українського посла, США не будуть заперечувати проти такої угоди.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ФРН надасть Україні “найсучаснішу систему протиповітряної оборони, яку має Німеччина”.

Фото: Парламент.юа.

06/08/2022

You cannot copy content of this page