fbpx
Політика
Українці отримають одразу дві пенсії: коли чекати

Кабінет міністрів планує зобов’язати Пенсійний фонд виплатити українським пенсіонерам у грудні одразу дві пенсії — грудневу і за січень.

У Кабміні з’явився проект постанови про виплату січневих пенсій у грудні, як це було в 2017 році, передає “Обозреватель”.

Таким чином в уряді планують перестрахуватися від затримок пенсій у січні в зв’язку зі святами. Дати виплат будуть узгоджені Міністерством соціальної політики України з оператором “Укрпошта” та відділеннями банків.

У проекті уточнюється, що подібний маневр дозволить скоротити витрати держбюджету на 2019 рік приблизно на 30 млрд гривень.

Зокрема, Міністерство фінансів України заборонило виплачувати пенсії населенню двом банкам – “Конкорд” і “Кредит Дніпро”. Для цього у них відібрали статус “бюджетних фінансових установ”.

Відзначається, що рішення приймалося в сприянні з комісією з Національного банку України на підставі звітів роботи банків за кілька місяців.

Представники банку “Конкорд” заявили, що планують повернути собі статус “бюджетного” після того, як вдосконалять систему виплат і узгодять її в автоматичному порядку з управліннями пенсійного фонду.

Читайте також: Українців попередили про підвищення пенсійного віку

Нагадаємо, що з 1 грудня всі українці на заслуженому відпочинку отримуватимуть не менше 1 497 грн (на 62 грн більше за чинну мінімалку). Якщо розмір виплати менший, то її збільшать. Крім пенсій, з підвищенням прожиткового мінімуму зросте і мінімальний розмір цілої низки виплат.

В Україні на виплату пенсій у наступному році витратять з бюджету рекордні 167,5 млрд грн. Так, у 2019 році двічі проіндексують прожитковий мінімум, проведуть перерахунок всіх виплат за формулою і підвищать пенсії військовим.

Другий етап перегляду пенсій – у січні наступного року. І торкнеться він тільки військових. Так, якщо є 20 років стажу, військовослужбовець на пенсії має право на 50% від своєї зарплати, співробітник поліції – 55%. За кожний рік стажу понад 20 років пенсія збільшується на 3%. При цьому пенсія не може бути нижчою за мінімальну і вищою 70% від зарплати. У січні 2019-го військові отримають 25% від належної їм надбавки (з урахуванням актуальних зарплат на займаних ними посадах). Тобто чим старший пенсіонер, тим більше застаріла його зарплата і тим вищою буде прибавка.

Крім того, Міністерство соціальної політики пропонує скасувати розмір максимальної виплати. В результаті окремі українці зможуть отримати виплати в розмірі понад 150 тис. грн.

You cannot copy content of this page