fbpx
Світ
В будинку не більше 17 градусів тепла, вранці та на обід їдять бутерброди: українка здивувала побутовими звичками нідерландців

Наталія Мерецька з Києва чотири роки тому переїхала у село Адорп, що знаходиться в історичному регіоні Твенте на сході Нідерландів. Про побутові дрібниці, які найбільше вразили у країні, вона розповіла Gazeta.ua.

В будинку не більше 17 градусів тепла

“Зимою в українських будинках зазвичай така температура, що ходимо у футболках. У Нідерландах, навпаки, прийнято, щоб було прохолодно. В українсько-голландських родинах із цього приводу іноді доходить до сваpок. Наприклад, у нашій спальні батареї завжди відключені. А на ніч обов’язково відкриваємо вікно на провітрювання. Довго звикала до того, що в домі зазвичай не більше 17 градусів тепла. Хоча зараз теж іноді прикручую опалення”, – розповідає українка.

Вранці та на обід їдять бутерброди

“Вранці та в обід усі нідерландці харчуються бутербродами. Це дивує наших українців, які звикли, що обов’язково потрібно поїсти чогось гарячого. В одній книжці із вивчення мови навіть є такий текст: “Я приходжу на роботу. Бачу, що тут є кафе, але в ньому ніхто не їсть. Всі приходять зі своїми бутербродами. Чому ви так робите?”. Дійсно, сендвічі традиційно беруть з собою на роботу. Ходити в заклади харчування не прийнято навіть серед тих, хто має високу зарплатню і може собі це дозволити”.

“Зимою тут завжди готують дуже густий гороховий суп із різними видами м’яса та овочами. Дуже люблять майонез, особливо з картоплею фрі. А також м’ясо, яке тушкують декілька годин. Ще одна популярна страва “стампот” – картопля із відвареними овочами, в яку додають ковбаски, – розповідає Наталія. – Ще помітила одну цікаву звичку. Якщо люди йдуть на ринок, завжди купують смажені шматочки риби чи оселедці. Після закупів, там же ними перекушують”.

“Серед десертів найпопулярніший “флан”. Це пудинг, який нагадує дуже густий кисіль. Раніше його продавали у скляних пляшках і на краях було багато залишків. А нідерландці дуже скрупульозні. Якщо тебе запросили в гості на шматочок торта, значить це буде один шматочок, а не два. Все потрібно доїдати. Тому існує спеціальна паличка з гумою для того, щоб вигортати остатки з посуду”.

Читайте також: За 3 місяці заробила 5000 злотих (35200 гривень) і більше туди не поїду: українка розповіла про заробітки і витрати в Польщі

На вікнах не має занавісок

“Коли зайшла у туaлет побачила календар, де позначені дні народження знайомих та родичів. Запитала у чоловіка, що це. Виявилося, такий традиційно висить у вбиральнях багатьох голландців, – каже Наталія Мерецька.

Також у всіх місцевих будинках великі вікна. При цьому на них ніколи не має занавісок. Це роблять для того, щоб заходило більше сонячного світла. Адже на вулиці переважно похмура осіння погода. Для нас це дуже дивно. Знаю, що деякі українці не витримують і таки вішають штори”.

Голандці бережуть природу, ніхто не зриває квіти, яких дуже багато у містах та селах. Особливо вільно почувають тварини – вулицями бігають зайці і повзають їжаки, птахи не бояться людей.

Фото – “Gazeta.ua”.

Опубліковано 13 лютого 2019 року

facebook