fbpx
Історії з життя
В голові все ще було, наче в тумані, я кілька днів не спала, все готувалася на поминки, щось купувала, кудись їхала і ні хвилинки спокою аби побути хоч кілька хвилин наодинці з мамою, востаннє потримати за руку

– Останнє прощання, – сказав священник, а я все не могла затримати її руку в своїй, бо ж черга з родичів сунула на мене.

Вдома чоловік сказав:

– Я йду, Алло, я зібрав всі речі.

– Куди? Знову відрядження?

– Ні, я йду від тебе до жінки, яку люблю багато років…

Я закрила за ним двері і все ще не розуміла, що сталося?

Як це він когось кохає багато років, а я з синами що тоді?

І як це все починалося, то він запевняв, що я – найкраще, що у нього було, а я дуже боялася, щоб не стати черговою, яку скоро забудуть, переступлять і підуть далі.

«Я не хочу для тебе стати
Випадковістю, випадковістю»

В голові крутився цей давно забутий вірш, вже й автора не пригадаю, але точно не хотіла стати в житті Арсена випадковістю.

Хотіли кохання навіки вічні…

І знаєте, так і було перші роки, я не розуміла, як можна таке щастя знищити, а потім дійшло – його можна просто приймати як належне і настільки знецінити, що воно вже перестає бути чимось важливим.

За ці вісімнадцять років я не завжди була свята та праведна, зривалася, гладшала, ревнувала, обмежувала себе, віддавала більше, ніж отримувала… Все для них, моєї любої родини.

Старалася, щоб у нас все було, що необхідно для комфортного життя, складала до купки і у нас вийшло – власна велика квартира, машина, в чоловіка висока посада і дохід, я цінуюся як спеціаліст.

Все ж чудово – просто радіти кожному дню, але ж ні…

І не біда, що він мене кинув, зовсім не біда, біда в тому, що кинув мене тоді, коли я потребувала підтримки і розуміння, якоїсь передишки, турботи і звичайних обіймів і «Як ти?».

Я б могла побігти перефарбовуватися та сідати на дієту, вірити, що ще зустріну в п’ятдесят своє щастя, але навіщо?

Я не бачила сенсу в цьому всьому.

Тяжко було розповідати дітям, тяжко пояснювати, що не я в цьому винна, тяжко спілкуватися з іншими, які все чекають подробиць. У мене їх просто нема тих подробиць – пішов і щасливий з молодшою…

Ночі займала тим, що ходила в нічні зміни на кондитеру чи ліпку, як виходило, більше роботи і менше думок, щоб падати від утоми і так засинати, а потім знову на роботу.

Чоловік приходив до дітей на день народження, інколи просто так, побачити їх. Я не заперечувала, але в такі дні йшла кудись гуляти, до подруг, просто сідала в тролейбус і їхала по місту…

Арсен поривався щось пояснити, завести зі мною дружні стосунки. Але я не розуміла для чого? Мені він був не потрібен в ніякому статусі – ні друга, ні знайомого.

Минуло роки два, як я зустріла його біля під’їзду з сумкою.

– Діти на навчанні, – сказала я сухо і пішла далі.

– Алло, пробач… Я хочу назад… додому…

Я глянула на нього здивовано.

А він говорив, що життя з молодою тільки на кілька днів радісне і прекрасне, а далі така ж рутина, як і зі мною – треба грошей на все, а на неї ще більше, бо вона молода і може знайти іншого, а йому треба старатися, щоб цього не сталося. У нього тепер болить шлунок і крутить коліна, але вона не цікавиться його справами, бо він має працювати, щоб віддати борги.

– Ти живеш в моїй квартирі, так, що сам винен, що не поділив майно, – дорікала вона йому, – Тому працюй і виправдовуй свою назву – чоловік!

Він згадував мене, яка тихо читала під лампою роман, з якого він завжди кпив, запах запіканки і свіжої кави… Він дуже захотів додому…

– Ти вже не мій дім, – сказала я йому і закрила двері.

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page