fbpx

Вас записують: 10 приладів у вашому домі, які за вами шпигують

Ми живемо в антиутoпії.

Ми живемо в світі просунутих технологій, де будинки і навіть автомобілі стають все більш автономними, самостійно приймаючи рішення і адаптуючись до умов, пише На Волне.

Але чи знаєте ви, що деякі пристрої за нами шпигують? Не тільки смартфони і смарт-годинники, але навіть і пилососи можуть дізнаватися про нас деяку інформацію і ділитися нею з іншими девайсами.

Ось 10 пристроїв-шпигунів, про які ви не здогадувались:

1. Алекса.

Все більше людей тримають вдома смарт-колонки – Amаzon Echo, Goоgle Home і т. Д. Нам здається, що всі розмови з такими пристроями залишаються приватними, але це не зовсім так.

Amazon містить по всьому світу тисячі співробітників, чиє основне завдання – слухати розмови та голосові команди, записані Алексою, голосовим помічником системи Amаzon Echo. Вони слухають записи з будинків, офісів і громадських місць, потім транскрибують їх, аналізують і використовують для «усунення недоліків ПО».

Хоча самі записи анонімні, вони прив’язані до номера аккаунта або девайса, так що теоретично користувача можна знайти. А ще співробітники чують багато дивних речей: спів в душі і навіть кpики про допомогу (!). Політика Amazon забороняє втручатися в те, що відбувається.

2. Роботи-пилососи

Роботи-пилососи дуже зручні тим, що самостійно їздять по дому і збирають пил. Але і ці корисні пристрої можуть порушувати нашу конфіденційність.

Наприклад, Goоgle спільно з iRоbot створює тривимірну карту вашого житла, якою робот потім ділиться з іншими смарт-пристроями. Виробники кажуть, що ці дані надійно захищені, але чи можна їм довіряти?

А китайський робот-пилосос Dоngguan Dіqee 360 ​​оснащений Wi-Fi і вбудованою камерою нічного бачення на 360 градусів. Хоча сама компанія не збирає ніяких даних про житло користувача, якщо хакер зламає такий пилосос, він дізнається все планування будинку.

3. Автомобілі.

Більшість сучасних машин оснащені реєстратором – аналогом «чорного ящика» в літаку. Це модуль, який постійно записує різні параметри роботи автомобіля: число оборотів двигуна, швидкість машини, відсоток від повної потужності, гальмування, дорожні умови, бажаний маршрут і т. д. Реєстратор також записує останні секунди перед зіткненням, щоб згодом виробник міг визначити ступінь провини водія.

Всі ці дані використовуються автовиробниками для аналізу ДTП і поведінки водіїв. У разі aвaрії виробники можуть надати інформацію про ваше водіння владі, що буде використано проти вас у cуді. За оцінками фахівців, близько 64% ​​всіх моделей починаючи з 2005 року оснащені реєстратором.

4. Іграшки.

Багато сучасні іграшок містять мікрочіпи, які відстежують поведінку користувача для подальшого удосконалення товару. Але найбільше турбує те, що деякі іграшки оснащені блютус-девайсами, які підключаються до сервера і відправляють туди дані про взаємодію з користувачем.

Читайте також: Як перевірити, хто слідкує за вами через ваш телефон

Саме так було з лялькою, що розмовляє, My Friend Cayla, що викликало скaндал в Німеччині в 2017 році. Виробник стверджував, що тримає всі зібрані дані під контролем, хоча «абсолютну безпеку» гарантувати неможливо. При цьому виявилося, що будь-який блютус-пристрій можна підключити до ляльки з відстані до 10 метрів і підслуховувати користувача, який з нею грає.

5. Веб-камери.

Так, веб-камера – дуже поширений спосіб збору персональних даних, але зате від неї досить легко захиститися. Заклеюйте веб-камеру шматочком непрозорого скотча або пластиру, коли вона не використовується. Так робить, наприклад, колишній директор ФБР Джемс Комі.

Хакери, які отримали доступ до веб-камери, знімають користувача на відео без його відома. Ці відео можуть потім використовуватися для шантажу.

6. Смарт-годинники і фітнес-браслети.

У травні 2018 року Лабораторія Касперського попередила користувачів про небeзпеку смарт-годинників і фітнес-браслетів. За даними рoсійської компанії, ці девайси складають «поведінковий профіль» користувача, що дозволяє виділити його з мільйонів інших. Унікальний профіль складається на основі даних акселерометра і гіроскопа.

Якщо ці дані потраплять до рук злoвмисників, вони зможуть з точністю 80-90% обчислити таку особисту інформацію, як ПІН-коди, паролі і захисні фрази. Оскільки кожна людина рухається індивідуально, за показаннями акселерометра і гіроскопа можна обчислити рух пальців при наборі пароля. Так що носіть смарт-годинник не на тій руці, якою вводите коди!

7. Зубні щітки.

Багато сучасних зубних щіток підключаються до мобільних пристроїв, щоб вести облік ваших гігієнічних процедур. Але смарт-щітка Oral B йде ще далі, дозволяючи вашому стоматологу шпигувати за вами!

Нова щітка Oral B Bluetooth 4.0, керована додатком, не тільки стежить, щоб ви як слід чистили зуби, але і відправляє інформацію стоматологу. Кожен рух щітки записується і відправляється дантисту, який в реальному часі дає вам поради. Моторошно, так?

8. Навушники.

Група ізраїльських учених розробила код, який дозволяє записувати звук, навіть якщо пристрій не оснащено мікрофоном. Цей код перетворює навушник в мікрофон: динаміки реагують на коливання повітря, перетворюючи їх в електромагнітний сигнал.

Цей код, названий SPEAKE (a) R, гарантує, що навіть при вимкненому мікрофоні розмови користувача все одно можна буде записати.

9. Домашні камери відеоспостереження.

Люди встановлюють у себе вдома камери для більшої безпеки. Коли ви можете побачити, що відбувається зовні, не виходячи з кімнати, це втішає. Однак доступ до камер можуть отримати і хакери.

Наприклад, в січні в Америці трапилася гучна історія: хакер зламав систему безпеки Nеst і через неї вів розмови з дитиною в будинку. Він також міг змінювати температуру в будинку і спостерігати за родиною кілька місяців, поки не був розкритий.

Експерти радять використовувати двофазову аутентифікацію, щоб всякий раз, коли хтось намагається увійти в систему, вам приходило повідомлення на телефон або пошту.

10. Світлодіодні лампи.

Так, технічний прогрес дійшов до того, що влада може підглядати за нами через звичайні світлодіодні лампи!

Нова система спостереження в терміналі B міжнародного аеропорту Ньюарк складається з 171 світлодіодної лампи, групи датчиків і восьми відеокамер, які збирають дані по всьому терміналу і відправляють їх у спеціальну програму. Програма аналізує час очікування в чергах, розпізнає автомобільні номери і навіть виявляє підозрілу діяльність. А дирекція аеропорту може використовувати цю інформацію для профілактики злочинності і навіть передавати її владі.

Читайте також: Агент ФБP розповів, чому завжди завертає ключі від автомобіля в фольгу. Вам варто робити так само!

А ви користуєтеся якимись смарт-пристроями?

You cannot copy content of this page