Вона ходила попід вікнами, зазирала і не наважувалась усе ж постукати. Олена бачила її, але відчиняти дверей не хотіла. Бачила, яка її мама мокра і напевне змерзла, але жалю не було. Звідкись же вона прийшла, хай туди ж і йде.
Врешті, годинки через дві, не витримала, та й діти уже прокинулись. Далі вдавати, що вона її не помічає Олена не могла. Вийшла на поріг схрестивши руки попереду:
— Чого тобі? – кинула зверхньо.
Мама переминаючись з ноги на ногу, щось намагалась сказати, але не могла – цокотіли зуби. Олена швидше з жалем ніж зі співчуттям до неньки відійшла трохи в бік.
— Заходь у сіни! Далі не смій! Зараз дам теплий одяг, чимось погодую і щоб духу твого тут не було, – сказала матері.
Жінка нахиливши голову слухняно увійшла в дім. Через пів годинки уже сита і в сухому одязі нарешті наважилась сказати:
— А може я нікуди не піду. Он діток тобі глядітиму доки ти на роботі. У тебе ж четверо, так?
Олена скривилась погано приховуючи відразу:
— Як ти там нам з братом у дитинстві випихаючи з дому казала: «Я не сонечко, усіх не зігрію! Іди кудись, знайди де спати і що їсти!». Так от, я тобі кажу те ж саме. Іди!
Жінка поволі підвелась і вийшла за двері. Олена ще довго сиділа не в силах отямитись. Перед очима пропливали непрохані картинки з минулого.
У мами знову гості. Оленка з меншим братиком з усіх сил намагались бути непомітними. Дівчинка тулила до себе братика і їхній найбільший скарб – торбинку з сухариками. Маленькі недоїдки, які вони з братом збирали на ось такі випадки. Мама щасливо сміючись заходить до кімнати. Бере фужери із серванта і тут її погляд падає на дітей. Враз обличчя змінюється:
— Ще тут? Щоб духу вашого за хвилину тут не було! Я не жартую!
Оленка знала, що не жартує. Забирала братика і опинялась з чотирирічним Павликом за дверима – одна у всьому світі. На початку сусіди радо допомагали і залишали у себе малих, доки їх мама не прийде до тями. Але потім хтось із них викликав службу і дітей забрали. Оленка не знала, що сталось і чому, але після того випадку, коли їх повернули, сусіди їх більше до себе не впускали, а мама заборонила іти до будь – кого з них.
Вони тижнями жили у підвалах. Потім, коли пісні і музика у їхній квартирі стихали вони повертались, відмивались, від’їдались і потайки збирали хліб – для наступного разу.
Підвали… Вона ціною неймовірних зусиль і силі волі змогла звідти вийти в світ. Її маленький братик – ні. Пішов по кривій материній стежині. Можливо так йому легше. А Олені до сліз його шкода і вона точно знає, хто у тому винуватий.
Інколи її мама згадує про неї. У ті короткі миті просвітлення вона добирається до віддаленого села де живе Олена. Ходить під вікнами, намагається довести доньці, що потрібна їй. Оленка годує, переодягає і виганяє.
Деякі вчинки простити неможливо!
Автор Анна К.
Спеціально для intermarium.news. Передрук без згоди автора – заборонено.
Головне фото – ілюстративне zastavki.com
Популярні статті
- Ну а що я мала робити? Стоять вони навпроти мене і аж світяться обоє щастям. Прямо при ньому казати: ” Доню схаменись, куди ти свою голову сунеш?”. Мені виховання такого зробити не дозволяє та й він ніби хлопець непоганий
- Є такі люди, які в місті просто не можуть жити, все на них тисне, нема чим дихати, нема на чому оку спинитися. Я саме така людина і хочу вам розказати, як я колись давно їхала в місто за «женихом» та мало не втратила сім’ю і себе
- — Краще б ти не дарувала мені ніякої квартири, – сказала донька захлипавшись. – Більше негараздів після твого подарунку ніж радості в моєму житті.
- Принесла я чоловіку отой судок і як було, на постіль перед ним поклала: “Або кажи щось свої мамі, або відвозь назад у село. Я вже більше не можу такого терпіти, ну скільки ж можна?”
- Заїхали мої племінники і наче перші тижні лиш до всього приглядалися і характеру не показували, а потім потроху-потроху вже я почала розуміти, що я в своєму домі не ґаздиня. Не там стала, не там сіла, не те з’їла. А я ж за собою бачу, що я все гірше до ліжка гнуся