fbpx
Історії з життя
Все перекреслив дзвінок з лікарні: – Ви донька Тимофія Павловича? Його потрібно забрати додому! Я була вражена звідки взагалі мій номер був у батька

Я була ще зовсім малою, коли батько привіз мене до бабусі. Пам’ятаю, що була зима і мені було дуже жарко в шубі, але дорослі не звертали на це уваги. Бабуся плакала, а тато бубнів і я не чула, що саме він каже.

Я не розуміла, чому мама не приходить по мене і чому бабуся плаче. Це тепер можу сказати, що тато вирішив, що не справиться з донькою сам, адже зазвичай, він не звертав на мене уваги.

Бабуся мене виховувала і встигала й на роботу, й в садок. Не знаю чи я й питала, де тато. З шепотів і коротких фраз стало зрозуміло, що батько вдруге одружився і затримує виплати. Я побачу його через багато років і спитаю тоді себе – чи це він і якісь сумніви закрадуться.

Мені взагалі тоді здавалося, що батька мати й не обов’язково, для чого він? Може, в нормальних сім’ях батьки захищають своїх дітей, але не в моїй. Хоч доля показала, що й мій таки частково мене захистив.

Отож, жила я собі і горя не знала, вчилася і закохувалася, розходилася і знову закохувалася. Безтурботна молодість.

А потім якось прийшла, а бабуся на підлозі… Відтоді у мене почалася ота чорна смуга.

Добре, що сусідки взялися організувати обдзвін всіх рідних і якась знайшла контакти мого батька. Але той не прийшов провести тещу.

Далі життя пішло так, як і в усіх – зі своїми сюрпризами і буденністю.

Я зустріла кохання всього життя – Вадима і ми стали жити разом.

У планах був гарний ремонт, діти, а, може, колись і весілля.

Але все перекреслив дзвінок з лікарні:

– Ви донька Тимофія Павловича? Його потрібно забрати додому…

Я була вражена звідки взагалі мій номер був у батька, вірніше, стаціонарний телефон бабусі.

Вадим був категорично проти того аби взагалі їхати до батька.

– Хто він тобі такий? Чого ти маєш його забирати додому та доглядати? Я взагалі з ним жити в одній хаті не буду.

Я намагалася сказати, що просто мушу. Адже ж батько.

Якби мені медсестра не показала чітко на нього пальцем, я б і не знала, що це він. Чоловік був не настільки старим, але от спосіб життя таки на ньому відбився. Він байдуже дивився на мене, а я не могла й дихнути біля нього, тому зустріч вийшла короткою.

Я розповіла про зустріч Вадиму і свої сумніви щодо того чи він мій тато.

– Я ж тобі кажу, десь паспорт твого батька взяв. Чужа тобі людина, а ти хочеш за ним доглядати?

Не знаю, я просто по-іншому не могла. Батька відвезли на нашу стару квартиру, де він жив з мамою. Там я теж не могла дихати.

Прийшлося мені розщедритися і на прибирання, і на позбавлення від тарганів та мокриць…

Перебираючи отак речі я й знайшла фото мами, тата і себе малої… Тільки заради цього фото я вирішила довести справу до кінця.

Вадим же поставив питання руба – або він, або батько.

– Я хочу вчинити по-совісті, – говорила я, але той мене не слухав.

Читайте також: Я плакала перед образами. За що мені таку невістку? Он у сусідки, Галина, ще всі сплять, а вона кури випустила, свині їсти дала і поки сусідка око відкрила – вже корова здоєна. А тут!

Я жила практично з чужою людиною і піклувалася про нього більше, ніж він про мене. Це я розумом розуміла, але не могла його віддати кудись.

Більше Вадим не дзвонив… Батька не стало через пів року і я вернулася в бабусину квартиру і відчула, що таке вернутися в місце, де ти щасливий.

До Вадима я не вернулася завдяки батьку, розумієте, хлопець покинув мене в скрутний час, хоч це був мій вибір. Так, він міг його не підтримувати чи розуміти, але ж не відрікатися від мене.

Знаю, що він одружився і має дітей та дружину, живуть вони заможно і це могло б бути в мене.

Але мій чоловік Славко на сто відсотків моя людина, яка і в вогонь, і в воду… Тому я вдячна батькові за те, що так я змогла знайти своє справжнє кохання і жити з ним вже тридцятий рік.

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page