Я просто не витримала і закрила перед тіткою двері. Майже моментально зателефонувала мама і почала просто репетувати, що я її перед родиною виставляю не в тому світлі

Я нарешті почула, що мені з самого початку муляло в маминих наказах: вона перепрошує перед родичами за мій успіх! Я ніколи не розуміла, чому мама мені наказує коритися замурзаній тітці Наді, коли вона живе в моїй квартирі!

А все ось через що – бо я, бачте, загордилася, з села вилізла і не захотіла туди вертатися, то тепер треба всім родичам мити ноги!

Як же я реготала… До жінки на п’ятому десятку доходить правда життя і взагалі ставлення матері…

А все починалося вже з цього, просто я бачити не хотіла. Як тільки я вирішила осісти в місті, то мама сказала, що тепер я буду сама по собі.

– Дивися, ти тепер лиш на себе можеш розраховувати, раз на таке пішло. Якби ти була тут, з нами, то ми б тобі всі помогли, а ти цього не хочеш. Гордуєш? Ну-ну!

Я тоді й не зрозуміла про що мова, про які гордощі, коли я просто хочу залишитися в місті, мати свій куточок, власну сім’ю. Що тут такого?

Але свою родину мені не вдалося завести, бо все якось не складалося. На цю ситуацію в мами була власна версія – мене місто не приймає, а в селі б давно няньчила.

– Бо ти від гнізда вирішила відсісти, а то не так все просто. То ти у нас в селі з доброї родини, а там ти хто? Хтось когось там знає?

Як тільки мені вдалося отримати однокімнатну квартиру, то чи не на наступний місяць всі родичі вирішили приїхати в місто аби піти туди не знати куди – поліклініка, пошта, соцзабез, базар.

Через мою хату стільки пройшло народу, що я вже не пам’ятала, хто кому хто! А це ж усе треба було не просто поселити, але й нагодувати, звичайно ж, за мій рахунок.

– Не збіднієш, – уминала тітка Надія за обидві щоки, – А на кого будеш робити, ти ж без дітей…

Далі в мене жила ціла бригада з родичів, які в місті робили ремонти. Четверо якихсь рідних братів спали на підлозі, ще двоє на дивані… І це всім треба було приготувати поїсти зранку і на вечір, щоб потім моїй мамі в селі не виговорювали, що її донька мало того, що дітей та чоловіка не має, то ще й родину не поважає.

Про готель ніхто не хотів чути, бо ж то дорого, а в мене безкоштовно.

Я не могла й слова сказати проти, бо це було б слово проти моєї мами, а вона ж тільки всіх і припрошує – підіть до Олі, вона вам все покаже, розкаже і нагодує. Їй же так нема чим зайнятися.

Коли цього разу прийшла якась там тітка і почала мене вичитувати, що я її не зустріла і вона мусила брати таксі, бо мала лише адресу, я просто не витримала і закрила перед нею двері. Майже моментально зателефонувала мама і почала просто репетувати, що я її перед родиною виставляю не в тому світлі.

Читайте також: Мені було завжди тяжко слухати, як свекруха шукає в мого сина риси Андрія. Їх там просто не могло бути і я з кожним днем все чекала, коли вона це побачить

– Мамо, – намагалася я пояснити їй, але вона просто кричала і тоді я виключила звук.

Сказала їй, що буду говорити, якщо вона перестане на таких тонах говорити. До неї спочатку не доходило, але кілька разів виключений телефон їй якось допоміг.

– Мамо, я не маю ні перед ким перепрошувати за те, що я ціле життя працюю, економлю і маю те, що маю. Досить! Ти перетворюєш мій дім на якусь прохідну, де нема нічого чистого, цілого і пахучого! Я роки це терплю, але вже пора лавочку прикрити.

І вона зі мною тепер не розмовляє… Тато телефонував нарозумлювати вже мене, але я була непохитна.

Колись це все мало скінчитися і воно отак скінчилося.

– Та люди ж тобі дякували, – каже мені тато.

Я не хочу ні подяки, ні нічого… Я хочу аби люди перестали ставитися до мене, як до людини, що їм чимось завинила. Я вже всі борги віддала з відсотками і маю повне право пожити для себе в своїй чистенькій, гарненькій, затишній квартирі.

Мама, може й зрозуміє з часом, але сподіватися, що вона перепросить – таки марно.

Фото Ярослава Романюка.

Автор Ксеня Ропота.

You cannot copy content of this page