fbpx

“Я сьогодні бачила не лише руїни, які спричинила Росія, а й мужність українського народу” – прем’єрка Швеції Андерсон

Під час свого візиту в Україну Андерссон зранку відвідала Бучу та Бородянку на Київщині. Андерсон відреагувала на побачене словами: “Я сьогодні бачила не лише руїни, які спричинила Росія, а й мужність українського народу”.

Також Швеція та Україна погодили спільну заяву. “Це перший такий документ в історії двосторонніх відносин. У спільній заяві зафіксовані ключові питання для обох наших держав. Це стосується, зокрема, оборонної співпраці, галузевого співробітництва у сферах атомної енергетики, енергоефективності, фінансової підтримки для України”, – сказав Зеленський.

Крім того, за словами українського президента, на перемовинах з прем’єркою Швеції порушувалися питання щодо посилення санкцій проти Росії за війну проти України.

Андерссон наголосила, що російська агресія проти України має бути припинена, і Москві не можна дозволити досягати якихось цілей шляхом руйнування засад міжнародного права. “Ми маємо завершити цю війну, підтримуючи Україну і тиснути на росію санкціями. Наші зусилля мають тривати стільки, скільки потрібно”, – запевнила вона.

“Кілька днів тому ми ухвалили додаткову військову допомогу. Загалом з 24 лютого ми надали 250 мільйонів євро військової підтримки”, – нагадала очільниця уряду скандинавської країни про підтримку України.

Зеленський подякував Швеції за підтримку курсу України на повноправне приєднання до Європейського Союзу в майбутньому, пише DW.

Фото: Європейська правда.

07/05/2022

You cannot copy content of this page