fbpx
Історії з життя
Я, звичайно, свекруху ні до чого не закликала і її за язик не тягнула. Тим більше, що вона мені вже колишня свекруха. Але вона перед образами клялася, що не прийме ніякої невістки, крім мене

– Наталочко, я тобі клянуся, що не прийму до хати нікого! Ти моя єдина невістка і Зорянка моя єдина онучка. Все! Ноги чужої жінки тут не буде!

Скажу, що свекруха мала мене за що поважати, адже я й на роботі, й вдома давала собі раду. Я з тих жінок, які з картоплі зроблять чудеса кулінарії і ні разу не повторяться!

Чи один день ми їли одну картоплю – як не пампухи, то пироги, то мастили вафельні коржі та обсмажували в яйці, то деруни, то смажена, то в мундирах з неймовірно хрусткою капусточкою, яку я сама готувала, то по-французьки, то з сиром, то варена з сметанно-часниковою підливою… Та що я буду перераховувати.

А закрутки які ми крутили? Вже все місто спить, вже скоро півні співатимуть, а ми ще крутимо та стерилізуємо, говоримо собі тихенько про все на світі.

А потім і очей не склепала і вже дитину в садок, а сама на роботу.

В Саші тоді зарплата маленька була і ще й не платили вчасно, як і мені, того й викручувалися, як могли.

Десять років ми так жили і я жодного разу собі не дозволила в свекрушиній хаті переставити місцями статуетки чи не так чашки розставити.

Знала, що тут гостя, тому й питала все, а вона з щирою душею мені й відповідала.

Добре ми жили зі свекрухою, але з Сашею щось було не те, відколи він купив собі машину. Дуже довго він на неї складав, а потім нарешті купив, чорна лада, як тепер пам’ятаю.

І став чоловік пропадати в гаражі ночами, наче вкотре щось поламалося і мусить замінити. Але далі добрі люди й сказали, що він якусь лялю по місту та по кафе катає. Не витримала я і пішла геть.

Я ж думала, що ми таку скруту разом пережили, що вже можна буде хоч зітхнути спокійно, хоч якось розслабитися і на тобі – він розслабляється, а я що? Терпіти?

О, ні! Забрала Зорянку і до мами з татом.

Свекруха за мною побивалася, як за рідною, бо ж я те все годувала та обслуговувала, мила та прала…

І ось тоді вона й сказала, що ми з онучкою будемо в неї бажаними гостями, а от синову нову жінку й на поріг не пустить.

З початку так і було, бо я приходила з Зорянкою або й сама Зорянка бігала до бабусі, і казала, що тато з нею не живе.

Я, чесно скажу, раділа, бо так зрадникові і треба – хай в гуртожитку з тарганами поживе і пізнає смак кохання на макаронах.

Кілька разів Саша робив спроби маму зводити з любкою, але свекруха не піддавалася. Так минув десь рік, а потім я дізналася, що свекруха запросила нову жінку жити до неї.

Мене це так вкололо… Невже на моє місце вона поставить оту? Там, в хаті. Де я кожен кутик знаю і люблю, буде ходити чужа жінка, єдина заслуга якої та, що вона при надії?

Читайте також: На другий день і я, і бабуся були в палаті Ореста, саме так звали чоловіка. бабуся просила не подавати на мене заяву, бо то вона дуже хоче аби я вийшла заміж, а я теж казала, що вже краще заміж, ніж за грати

А потім я її побачила на вулиці, така щаслива, усміхається, що у неї скоро онучок буде. Я її привітала і більше до неї не приходжу і не телефоную. По-перше, не хочу ні чути, ні бачити нову дружину, а, по-друге, я вважаю, що свекруха мене зрадила так само, як і Саша.

Він теж клявся, що ми будемо разом до скону, а потім, бачте, в гаражі знайшов нове кохання. Так само й вона, казала, що не пустить нікого до себе. А тут вже й щаслива, що онук буде.

Якось мені так себе шкода. Найкращі роки витратила на обслуговування двох брехливих людей! Як тепер це собі пробачити?

Ксеня Ропота спеціально для intermarium.news.

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page