fbpx

Як повернути гроші за газ, якщо заплатили не тому постачальнику

Як повернути кошти, пояснюють експерти ГазПравди.

Споживач, який помилково переплатив за газ, має право на повернення коштів. Як пояснюють експерти ГазПравди, це передбачено Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496.

Пунктом 24 розділу III Правил постачання природного газу визначено, що «у разі переплати сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу протягом п’яти робочих днів після отримання такої вимоги».

Це стосується й випадків, коли споживачі сплатили за травень 2022 року попереднім постачальникам газу, хоча насправді вже отримували паливо від Газопостачальної компанії «Нафтогаз України», як від постачальника «останньої надії».

До ГазПравди надходять скарги, що люди отримували як електронні, так і паперові платіжки вже після 20 червня – тобто після повідомлення Нафтогазу про зміну постачальника для 8,8 млн споживачів. Проте, не розібравшись у ситуації, чимало людей таки сплатили травневі «платіжки» за ненадані послуги від попередніх газзбутів. Тепер їх цікавить, як повернути гроші й чи можна їх автоматично перерахувати новому постачальнику…

Зауважимо, що при зміні постачальника газу переплата за спожитий газ на рахунок нового постачальника не переходить. Також переплату за постачання газу не можна переадресувати на оплату за розподіл (доставку) газу.

Проте можливо повернути кошти на свій рахунок. Для цього слід звернутися до вашого попереднього постачальника газу та написати заяву. Вона складається у довільній формі, але обов’язково слід вказати номер особового рахунку.

Надіслати заяву можна поштою на офіційну адресу вашого старого постачальника. Також заяву можна надіслати електронним листом на офіційну електронну адресу, в такому випадку слід надсилати підписану фото копію заяви.

До заяви необхідно додати наступні документи:

– копію паспорта власника особового рахунку (1,2 сторінки та реєстрація);

– копію ідентифікаційного коду власника особового рахунку;

– довідку з реквізитами карткового рахунку з банку (або виписка з Приват24);

– копію квитанції про оплату за природний газ за період, коли виникла переплата.

Усі копії документів мають бути завірені споживачем, а саме містити напис «згідно з оригіналом», дату та підпис.

Фото: ілюстративне.

07/04/2022

You cannot copy content of this page