fbpx

Як працює принцип бумеранга: – Скільки я вам винен?

На початку 20-го століття один шотландський фермер повертався додому. Проходячи повз болота, він раптом почув крик про допомогу. Фермер побіг на голос і побачив хлопчика, який намагався вибратися з трясовини. Фермер швидко зрубав товсту гілку, обережно наблизився і простягнув гілку потопаючому. Коли хлопчик вибрався, він довго не міг вгамувати сльози, весь тремтів.

За матеріалами – Coma..

– Ходімо до мене в будинок, – сказав фермер. – Тобі треба заспокоїтися і зігрітися.

– Ні-ні, – хлопчик похитав головою, – мене чекає батько. Він, напевно, дуже хвилюється.

Подякувавши своєму рятівнику, хлопчик побіг… А вранці фермер побачив, що до його будинку під’їхала карета, запряжена породистими кіньми. З карети вийшов добре одягнений джентльмен і запитав:

– Це ви вчора врятували життя моєму синові?

– Так, я, – відповів фермер.

– Скільки я вам винен?

– Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні. Я вчинив так, як повинна була вчинити будь-яка нормальна людина.

– Ні, я не можу залишити це просто так, тому що мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку ціну, – наполягав відвідувач.

– Я більше не хочу говорити на цю тему. До побачення. – Фермер повернувся, щоб піти. І тут на ганок вискочив його син.

– Це ваш син? – запитав гість.

– Так, – з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голові.

– Давайте зробимо так. Я візьму вашого сина з собою в Лондон і оплач його освіту. Якщо він такий же шляхетний, як і його батько, то ні ви, ні я не будемо шкодувати про це рішення.

Минуло кілька років. Син фермера закінчив школу, потім медичний університет, і незабаром його ім’я стало відомим на ввесь світ, як ім’я людини, яка відкрила пеніцилін. Його звали Олександр Флеммінг.

Перед самою війною в одну з лондонських клінік надійшов з важкою формою запалення легенів син того самого джентльмена. Як ви думаєте, що врятувало його життя на цей раз? – Так, пеніцилін, відкритий Олександром Флемінгом.

Ім’я джентльмена, який дав освіту Флемінгу, було Рендольф Черчилль. А його сина звали Вінстон Черчилль, який згодом став прем’єр-міністром Англії. Можливо, саме ці події згадував Вінстон Черчилль, говорячи:

«Зроблене тобою до тебе ж і повернеться».

Фото ілюстративне.

Передрук матеріалу без гіперпосилання на Intermarium.news заборонений!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page