fbpx
Світ
Як тільки тест показує дві смужки – усе лікування покриває держава- українка про вaгiтність в Норвегії

У Норвегії усі візити до сімейних лікарів – платні. Один прийом коштує близько 1 тис. гривень. Але, як тільки тест показує дві смужки – усе лікування покриває держава.

Про свій досвід наpодження дитини в Норвегії Gazeta.ua розповідає українка Тетяна Зелінська із Володимира-Волинського Волинськорї області. Переїхала у Норвегію 7 років тому.

“До вaгiтної тут не відносяться, як до хвоpої, – каже Тетяна. – Жінки працюють на рівні з усіма. Лікарняний дають за два тижні перед пoлoгами. Я була на роботі до семи місяців. Потім виникли проблеми зі спиною і мені виписали оплачуваний лікарняний передчасно”.

Пoлоги також оплачуються державою. Після наpoдження дитини переводять окрему палату з усіма зручностями. Якщо немає ускладнень, виписують на третій день.

“Після наpoдження дитини батьки у пoлoговому будинку можуть перебувати разом. Нам дали велику кімнату із триспальним ліжком, біля якого стояла люлька для дитини. Також у кімнаті було багато літератури, душ, туалет, великий телевізор і столик для пеленання малюка. Мені видали одноразові халати, білизну, засоби гігієни. З усіх особистих речей, які брала із собою, знадобилися лише шкарпетки”.

Читайте також: Отримую 2200 євро, але з вирахуванням податку на руки платять 1100 євро: українка розповіла про роботу на німецькій пошті

“Перше, що мене запитали після пoлoгів, чи я снідала. Порадили чоловікові, щоб приніс солодку каву і шоколадку. Пояснили, що мамі під час годування дитини не потрібно дотримуватися дієти і обмежувати себе в продуктах. Адже це помилкова думка, яка залишилася із радянських часів. Коли принесли обід, була шoкована. Там були помідори, броколі, картопляне пюре, великий шматок риби. На десерт – пудинг із вишневим сиропом. Усе харчування для мене було безкоштовне. Чоловік, у свою чергу, отримував талон, за яким мав сплачувати лише півціни”.

Тетяна Зелінська у Норвегії одружилася із місцевим мешканцем Даніелем. Пара виховує сина Олівера Тетяна.

За словами жінки, найбільше вразило уважне ставлення лікарів та персоналу.

“У мене перших два дні було мало молока і дитина часто плакала. Тому її забирали на дві години, щоб я поспала. Потім привозили. Також допомагали змінювати памперси. Коли їхали додому, дали на перший час пачку підгузків та на всякий випадок спеціальну суміш для новонароджених”.

Перед наpодженням дитини потрібно зробити вибір – піти на вісім місяців у декрет і зберегти за собою зарплату, або взяти 10 місяців і отримувати 80 відсотків від зарплати щомісяця.

“Ми вирішили, що буду в декреті, поки Олівер не піде у садочок. Тому обрали другий варіант. Ще два місяці відпустки – бере тато. Відмовитися від неї не може. Але в цей період виплачують 100 зарплати, -каже Тетяна. – Спочатку дуже дивувало, що чоловіки доглядають дітей разом із жінками. Коли бачила на вулиці татів з колясками, думала, а де ж мама. Невже всі самотні. Насправді, тут це звично. Є клуби, де чоловіки збираються із дітьми та бігають в лісі, ходять у кафе чи спортзал”.

Фото – Gazeta.ua

You cannot copy content of this page