fbpx
Історії з життя
Звичайно, що я їй не допомагала по доброті душевній. Я що їй родичка чи донька? І не треба мені про мораль. Ми всі живі люди і маємо розуміти, що вік у нас короткий, а доглядати на схилі літ комусь треба. То чого б і квартиру не переписати, як на те пішло

Але ж ні! Ми за нею доглядаємо, а квартиру віддає племінниці! Племінниці протягом двох років не було ні чутно, ні видно, а тепер об’явилася! На готове!

Ми з Максимом одразу зрозуміли, що грошей на квартиру з нашими зарплатами ми не заробимо. Єдине, що нам світить, то перебиватися по орендованих квартирах та надіятися, що якийсь дядько з Америки перепише на нас статок.

Хоч мені на той момент вже було тридцять років, але ми не спішили з дітьми, бо ж куди? Тим більше, не так охоче здають квартиру парі з дітьми, ніж без дітей…

А якось Максим і каже:

– Ти знаєш, над нами сусідка живе, вже старенька, каже, що ніхто їй не допомагає, а їй дуже самотньо.

– І що ти пропонуєш?, – кажу я йому, – Переселитися до неї, щоб нам всім стало веселіше?

– Та ні, просто якщо б ми за нею гляділи, то хто його знає?

Ми перезирнулися, бо думка була ну просто чудесна! Якщо б у нас була власна квартира, то ми б і про дітей вже подумали!

Бабусю звали Ганна Василівна і вона й справді вже була жінкою в літах. Але зате з таким характером, що тільки на ньому вона й трималася.

Я у неї й прибирала і їсти їй приносила, дещо у неї готувала, ми навіть подружилися і одна одній розказували якісь секрети і переживання.

Максим ремонтував у неї все, бо ж чи не кожна річ потребувала ремонту або того, щоб її просто викинули чи замінили.

То він їй краники поміняє, то карниз поправить… Не мали ми спокою ні після роботи, ні у вихідні…

Але от сусідка наша як побачила, що ми бігаємо до Ганни Василівни, то давай нас брати на кпини:

– Ой, не можу! І ви туди ж? Та вона тут всіх переживе і хату з собою забере! Чи одні вже за нею гляділи?

І просто як підтвердження її слів на наступний день я приходжу до бабусі, а там якась молода дівчина.

– Наталочко, це моя племінниця Настя. Вона приїхала поступати і буде в мене жити. То тобі вже не треба буде до мене приходити, бо Настя мені допомагатиме.

Я йшла і за сльозами світу божого не бачила! Це ж треба, як добре, коли була самотня, то все «Наталочко те, Наталочко се…», а тепер у неї вже є помічниця… Навіть «дякую» не сказала за всі наші старання.

Сусідка наша тільки зареготала, коли побачила племінницю на сходовій, мовляв, от беруть, а ви собі думали, що бабуся така простачка.

Читайте також: Я вирішила з невісткою Русланою поговорити і радила їй просто перечекати цей важкий час, а потім все буде як завжди. – Якщо ти зараз поступишся машиною, то потім Тарас тобі дві купить і буде дуже цінувати, – казала їй я

Не знаю, але у мене на душі дуже неприємно. Може, я й забагато надіялася, але все одно, якось воно не так як треба. Я прив’язалася до цієї жінки і мріяла, що отут у мене повзатиме синочок, а тут на столі буде писати уроки донечка, а тепер про це все треба забути і вернутися в нашу однокімнатну квартиру з пліснявою в ванній.

Максим теж дуже засмутився. Ми сиділи і мовчали, бо кожен не хотів розплакатися першим.

А потім в квартиру подзвонила Настя і сказала, що вона не хоче жити в бабусі, бо їй краще в гуртожитку.

Звичайно, яка молода дівчина замість того аби весело проводити час зі студентами, буде сидіти біля бабці та слухати, як в її молодості до неї залицявся Гриша.

За Настею прийшла вже Ганна Василівна з цілим списком, що їй на завтра треба купити. І я така розгублена, що просто не знаю, що й сказати.

З одного боку, так, треба допомогти старенькій, але з іншого – хай їй родичі допомагають, раз вона їм залишить квартиру… Чи я тут не права?

Фото Ярослава Романюка.

Автор Ксеня Ропота.

You cannot copy content of this page