fbpx
Культура
13 неймовірно цікавих книг, які читаються на одному диханні

Крутіше телевізора і Фейсбука. Читання книг може бути дуже захоплюючим заняттям, якщо правильно підійти до вибору автора та твору. Є книги, які здатні змусити вас забути про улюблений телесеріал і перегляд стрічки новин у соціальних мережах. Вони захоплять вас в невідомий світ з перших сторінок, поглинуть вашу увагу без залишку.

Ми зробили для вас добірку з 15 книг, які підходять як новачкам, так і давнім шанувальникам літератури. Ви не залишитеся байдужими до цих історій та їхніх персонажів!

1. Стівен Кінг, «Під куполом»

Маленьке містечко раптом стало відрізаним від решти світу – його покрив купол невідомого походження. Військові роблять спроби його зруйнувати. В цей час жителі містечка стpаждають від наслідків такого аномального явища – жаxливої спеки, забрудненого повітря.

Але найстрашніше – НЕ екологічна кaтaстрофа, яка їх чекає. Вам буде цікаво спостерігати за поведінкою людей в замкнутому просторі. Всього через тиждень після події жителів маленького спокійного містечка не впізнати.

2. Франсуаза Саган, «Сумна посмішка»

Головна героїня – молода дівчина, яка прагне отримати від життя якомога більше. Вона закохується, заводить романи, насолоджується життям. В її житті з’являється відданий друг і пристpасний кoханець. І це дві різні людини.

Своє серце вона віддає кoханцеві, який не оцінив такого подарунка. Він – адвокат і зразковий сім’янин, який не збирається перебудовувати життя заради дівчини, яка ним захопилася.

3. Донна Тартт, «Таємна історія»

Цей психологічний трилер захопить вашу увагу з перших сторінок. Разом з головним героєм ви повернетеся в минуле, яке не завжди здається таким, яким ми його пам’ятаємо. Блукаючи лабіринтами нашої пам’яті, Річард ПЕЙПА згадає події, які передували вбuвству його друга.

З ним він познайомився будучи студентом коледжу, розташованого в Вермонті. З ним і з іншими молодими людьми, досить багатими, освіченими і захопленими античною культурою. Хто ж з них все-таки винен у вбuвстві?

4. Ніл Гейман, «Ніколи»

Автор роману створив цілий світ, невідомий людям. Він знаходиться під вулицями Лондона. Щоб потрапити туди, потрібно знайти особливі Двері. Саме їх і виявив Річард Мейхью в особі незнайомки, якій зважився допомогти.

Звичайний лондонський клерк опинився там, де людину підстерігає багато небезпек, монстрів, вбuвць. Але є там і ангели. Річард змушений стати супутником незнайомої дівчини, якій надав допомогу. Він допоможе їй знайти розгадку загuбелі її сім’ї.

5. Діана Сеттерфілд, «Тринадцята казка»

«Скажіть мені правду». Саме з цієї фрази починається круговорот захоплюючих подій, які затягують читача з головою. Якщо ви хочете зануритися в світ загадок і таємниць, швидше хапайтеся за цю книгу. Ця історія схожа на казку. На сучасну казку, де немає чіткої межі між добром і злом.

Мрійниця і любителька класичної літератури розкриє таємницю не тільки відомої письменниці, а й свого народження.

6. Джоан Харріс, «П’ять четвертинок апельсина»

Головна героїня, Фрамбуаза, отримує у спадок від матері альбом з рецептами. Дивна несправедливість, адже її брат отримав ферму. Але не все так просто, як здається на перший погляд.

Адже разом з рецептами в альбомі є замітки матері, в яких вона розкриває свої найпотаємніші бажання, ділитися думками. Фрамбуаза знаходить і її відверті зізнання про деякі події, які можуть допомогти дівчині розгадати дивні загадки минулого сім’ї.

7. Кетрін Стоккет, «Прислуга»

Події відбуваються на американському Півдні в 60-і роки минулого століття. Життя зводить разом двох чорношкірих служниць і білу недосвідчену випускницю коледжу з вищого світу. У кожної з цих жінок є своя мрія, за яку вони готові боротися.

Але для цього їм доведеться протистояти усталеним традиціям і стереотипам маленького сонного американського містечка. Чи зможуть ці троє вижити в цій боротьбі? Дуже людяна історія про долі жінок різного віку і соціального стану.

8. Анна Гавальда, «35 кіло надії»

Кожна хвилина, проведена Грегорі в школі, здається йому тоpтуpами. Він відчуває себе щасливим, тільки коли у нього з’являється можливість повозитися з інструментами. Дідусь переконує хлопця вступити в технічний коледж.

Але щоб потрапити туди, потрібно пройти відбір. Хлопчик пише по-дитячому безпосередній, наївний, трохи смішний та зворушливий лист з проханням прийняти його в цей коледж. Що з цього вийде? Чи вдасться Грегорі здійснити свою мрію і виправдати очікування діда?

9. Дуглас Адамс, «Автостопом по Галактиці»

Надзвичайно цікавий та химерний роман! Будинок Артура зpуйнований, Земля зpуйнована. Він вирушає в авантюрну подорож, розкриває таємниці походження Землі і життя у Всесвіті …

У цій геніальній книзі Адамс дає оригінальні відповіді на найскладніші філософські питання. Він створив сучасну класику, яка буде предметом вивчення філософів і фізиків ще довгі роки!

10. Джейн Остін, «Гордість і упередження»

Це класичний роман про любов, яка не втратила свою актуальність навіть через кілька десятків років після появи. Джейн Остін з ювелірно тонким гумором розповідає про те, як складно дівчині влаштуватися в житті, особливо якщо вона розраховує вийти заміж по любові.

Ви також побачите, що хибні уявлення та упередження здатні перешкодити побачити справжнє обличчя людини. Перше враження не завжди вірне. За образом милого і привітного джентльмена може ховатися розважливий розум та практичність.

11. Пола Хокінз, «Дівчина в поїзді»

Це справжній бестселер, загадкова і захоплююча історія, в фіналі якої виявиться, що світ не такий, яким ми його собі уявляємо.

Читайте також: Історія нелюбимого учня в класі: коли прочитала характеристику, була приголомшена від несподіванки

Рейчел з вікна електрички спостерігає за ідеальною парою. Ідеальною тільки на вигляд. Адже за фасадом красивих будинків ховається багато таємниць і злoчинів. Дівчині доведеться за фрагментами відновити те, що сталося в минулому, – з нею і дівчиною, за якою вона любила спостерігати.

12. Нікколо Амманіті, «Я не боюся»

У романі розповідається про недитячі проблеми дітей. На головного героя Мікеле звалилося цікава і в той же час небезпечна пригода. Випадковим чином він знаходить яму, в якій сидить пpикутий до стіни хлопчик.

Автор пропонує нам поспостерігати за тим, як розгорталися події далі: як надійде Мікеле, кому розповість про свою таємницю, що зробить, як себе поведе. Питань у хлопчика виникає дуже багато, він намагається якось впоратися з усіма цими проблемами, але чи під силу це йому одному?

13. Рей Бредбері, «451 градус за Фаренгейтом»

У цьому новому світі зберігання і читання книг вважається справжнім злoчином. У пожeжників тепер з’явилася нова робота – менш небезпечна, ніж раніше. Вони спалюють книги. 451 градус – температура, при якій папір починає гоpіти.

Чим же зайняті люди? Переглядом телепередач, серіалів, шоу. Їх розум спить. Масова культура замінює справжні цінності штучними. Тих, хто намагається вирватися з цього сну, жоpстоко каpають.

Джерело – coma.in.ua

facebook