fbpx

25 звичаїв: що потрібно знати про обряд хрещення малюка?

Обряд хрещення – це завжди таїнство і важлива подія в житті родини. Із хрещенням пов’язана величезна кількість народних забобонів, вірувань та церковних правил. Що потрібно знати про обряд хрещення, пише Mamabook.

Дізнайтеся, яких традицій варто дотримуватися.

Хрещення слабкого малюка

Гарна ознака – дитинка почала менше плакати, вередувати після хрещення. Також малюк може краще спати. Вважається, що обряд зміцнює його здоров’я. Не даремно віруючі люди поспішають похрестити кволого та недoнoшеного новонаpoдженого малюка. Обряд таїнства у такому випадку дозволено проводити навіть вдома чи в пoлoговому будинку.

Що дарують хрещені батьки? В обов’язках хрещеного батька – придбати хрестик, а хрещена мати повинна купити для похресника крижму.

Чи можна витирати малюка? Чимало віруючих запитують, чи можна витирати малюка після занурення в купіль. Так, тiло витерти крижмою можна. Але витирати святу воду з обличчя не прийнято – вона повинна висохнути самостійно.

Чи можна прати крижму після обряду? Ні, її прати заборонено. Крижма повинна висохнути самостійно. Це особистий оберіг малюка на все його життя. Коли дитинка хвоpіє, крижмою протирають його тіло, аби прискорити одужання.

Чи повинна бути крижма новою? Так, лише новою. Адже це особистий оберіг малюка. Тож не можна використовувати на обряді крижму старшого братика чи сестрички.

Колір хрестильного одягу? Він повинен бути світлим. В ідеалі – білосніжним. Допустимі невеликі акуратні візерунки, наприклад, українська вишивка чи вишиті зображення ангелів, хрестика. А от золотий колір на хрестильному одязі небажаний.

Плач дитини під час хрещення? Якщо малюк спокійний та не плаче під час проведення обряду – це гарна прикмета. Ще краще, якщо дитина заснула під час хрещення.

Щасливі прикмети? Якщо перед початком обряду пролунали церковні дзвони, то життя малюка буде щасливим. Ще одна гарна ознака щасливої долі, якщо відразу після обряду в церкві проведуть вінчання.

Запланована дата обряду?
Вважається, що не можна скасовувати обряд та переносити заплановану дату проведення хрещення. Це погана ознака.

Прикмети для хрещених батьків. Кажуть, що першим похресником жінки повинен бути саме хлопчик. Інакше дівчинка забере щасливе сімейне життя в своєї хрещеної матері. Те саме стосується й чоловіків: першими вони повинні хрестики дівчаток.

Хто не може стати хрещеними батьками? Люди іншої віри, атеїсти, пcихічно нездopoві чоловіки та жінки, амopaльні люди.

Вік хрещених батьків. Згідно церковних правил, хрестити малюка може дівчинка від 13 років та старше, а також хлопець від 15 років і старше. Молодші до обряду не допускаються.

Одночасний обряд. Інколи можуть хрестити декілька малюків, та й дорослих людей одночасно. Це не заборонено. Але важливо, щоб кожного малюка опускали в чисту купель. Якщо дітки хрестяться в одній воді, то це погана ознака.

Священник забув слова. Якщо отець плутає чи забуває слова, у нього падають предмети з рук, то це погана ознака.

Чи можуть хрещені батьки бути в шлюбі. Ні, це заборонено. Між ними не повинно бути любoвнoгo зв’язку – шлюб чи просто стосунки в парі. Також важливо, аби хрещений батько та мати не були кpoвними родичами.

Чи можна хрестити вaгітним? У народі кажуть, що вaгітна не повинна хрестити малюка. Інакше хвopіти часто буде і її дитинка, і її похресник чи похресниця. Але церковні правила не забороняють вaгiтній жінці стати хрещеною матір’ю.

Подарунок на хрестини. Найкращий подарунок малюк – це мірна ікона. Чому вона так називається? Тому що її довжина повністю відповідає зросту малюка, коли він народився. Це дорогий, але дуже цінний подарунок. Мірна ікона виконується майстром вручну. Це потужний оберіг малюка на все життя.

Чи можуть сідати хрещені батьки в церкві? У народі кажуть, що це погана прикмета. Хрещений батько та мати повинні простояти на ногах весь обряд хрещення.

Чи можна показувати малюка до хрещення? Згідно народного повір’я, що хрещення малюк є незахищеним. Тому його не слід показувати нікому – навіть найближчим родичам. Тож після пoлoгoвого будинку не варто запрошувати гостей додому, доки малюк не буде охрещений.

Чи можна відмовлятися хрестити дитину? У народі кажуть, що відмовлятися не можна. І якщо вас запросили стати хрещеним батьком чи матір’ю – слід обов’язково виконати це прохання. А от церква роз’яснює цей момент інакше. Відмовитися – не гріх. Грішать ті, які погоджуються хрестити малюка без віри чи впевненості. Адже бути хрещеними батьками – це велика відповідальність. Ви повинні все життя дитини бути поруч, виконувати роль вчителів, наставників, помічників. І якщо ви не відчуваєте в собі достатньої впевненості та духовності, то обов’язково відмовтеся від запрошення.

Коли хрестити малюка? Це прийнято робити на 8 або 40 день з моменту його народження. Вважається, що в ці дні малюк отримує найбільший захист. Хоча хрестити людину насправді можна в будь-якому віці.

Церковне ім’я малюка. Після обряду хрещення малюку дають його друге (церковне) ім’я. Вважається, що його нікому не можна озвучувати.

Читайте також: Молитва за похресників

Чи запрошувати рідню на обряд? Таїнство хрещення мусить бути збережено. Тому не слід запрошувати гостей на обряд. Усі родичі можуть привітати малюка на хрестинах – це святкування на честь хрещення.

Чи хрестять дитину в піст? Ні, хрестити у піст та на великі церковні свята заборонено. А от обмежень по днях тижнях немає – малюка можна хрестити будь-коли.

Підготовка до хрещення. Перед обрядом хрещені батьки (а також рідні батьки малюка) повинні причаститися.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page