10 березня 2019 відзначатимемо особливе свято- Прощену неділю. В цей день в церквах і храмах проводиться літургія, на якій моляться про прощення образ ближнім. Цей день останній перед Великим постом. Тому обов’язково слід дотримуватися особливих правил в цей день.
Що ж слід робити?
1. Священнослужителі наполегливо рекомендують відвідати святкову літургію і помолитися за прощення своїх гріхів. Також слід висповідатися. Адже в Великий піст слід вступати тільки з чистими помислами. Покаяння має бути щирим. Вважається, що таким чином ви не тільки очищується духовно, але також і рятуєтеся від проблем.
2. У цей день обов’язково слід попросити вибачення у тих, кого ви образили, хоч і ненавмисно. Якщо ж у вас попросять вибачення, то слід відповідати «Господь простить, і я прощаю». Постарайтеся також знайти прощення в своєму серці і для своїх кривдників, навіть якщо вони цього не заслуговують.
Адже злість і ненависть буде і далі отpуювати вам життя. Але ж ви заслуговуєте душевного спокою. Знайдіть сили пробачити тих, хто вас образив.
Читайте також: Прощена неділя 2019: Як правильно просити вибачення
3. Подайте милостиню нужденному. Це приверне у ваше життя благополуччя.
Чи варто згадувати про те, що в цей день ні в якому разі не можна сваритися або вступати в суперечки. Адже ви можете накликати на себе бiду. Також не відмовляйте в прощенні, тому хто просить. Адже старі образи лише псують здоров’я, а також можуть увігнати в депpесію. Проявіть мудрість.
Це день духовного очищення, підготовка до Посту. Тому в Прощену неділю категорично не можна:
відмовляти кому-небудь з тих, хто просить прощення – це великий гріх,
думати про погане,
вступати з ким-небудь в конфлікти,
злитися, сваритися і обурюватися,
займатися фізичною працею: зокрема, прибирати і прати. Виняток – приготування їжі та догляд за домашніми тваринами, їсти м’ясо (в принципі, від м’ясних продуктів слід ще в перший день Масляної), а також напиватися.
пізно лягати спати, так як після півночі вже настає Великий піст.
За матеріалами.
03/05/2019