fbpx
Культура
7 квітня — Благовіщення: що не можна робити, та як підготуватися до Великого свята правильно

Повна назва свята – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Це неперехідне свято, тобто його дата не змінюється. Щорічно Благовіщення відзначається 7 квітня. В цей день до Богородиці зійшов архангел з благою звісткою про те, що Господь вибрав її для виконання пророцтва і звільнення людей від гріха.

За сотні років склалися свої традиції свята, які важливо дотримуватися і зараз. Незважаючи на те, що свято припадає на час Великого посту, в церквах проводиться святкова служба і здійснюється чин ламання хліба. У Благовіщення віруючі моляться перед іконами Божої Матері про допомогу в різних ситуаціях. Про те, чим ще знаменний цей день, а також про його правила і заборони розповідають експерти.

Що не можна робити на Благовіщення Пресвятої Богородиці

В першу чергу слід відзначити, що зміст різноманітних обмежень не в тому, що людям забороняється щось робити, а в тому, що церковне свято – це день, який необхідно повністю присвятити Господу і духовним заняттям. Важливо відійти від мирської суєти і звернути свої думки до Бога.

Благовіщення споконвіку вважається днем ​​цілковитого спокою. Йому відповідає смиренність, мовчазні роздуми, молитва, благі справи. Намагайтеся не затьмарювати цей великий день сумом, чварами, злістю. Не можна лаятися, конфліктувати, звинувачувати, лихословити, потрібно проявляти більше теплоти і любові по відношенню до близьких, допомагати бідним і робити добрі вчинки.

Не слід братися за важку роботу. Якщо на 7 квітня у вас запланована далека поїздка, її найкраще відкласти на наступний день, а цей присвятити молитвам. У святе свято забороняються побутові справи, якщо вони йдуть на шкоду молитвам і відвідуванню церкви.

Заборону накладено на будь-які роботи, пов’язані з землею і рослинами. Прийнято вважати, що саме 7 квітня Бог благословляє все зростаюче, тому не можна підрізати дерева. Також під забороною фінансові справи, зокрема, не слід позичати якісь речі або давати гроші в борг – це може залучити неприємності.

У Благовіщення священнослужителі не проводять вінчання і не служать панахиди, тому їх дати переносяться на інший час. Церковнослужителі закликають віруючих не відмовлятися від звичного розпорядку дня, але пам’ятати про те, що в це свято важливо дотримуватися релігійних канонів. Виключити слід веселощі в галасливих закладах, розпивання aлкoгoлю, потурання шкідливим звичкам і cпoкусам.

Що не можна робити 7 квітня 2019 року

Священнослужителі радять православним віруючим відкласти важливі справи на інший день, щоб встигнути відвідати церкву і прославити молитвами Богородицю. Заборон на роботу немає, але не можна забувати про те, що головним правилом будь-якого церковного свята вважається відвідування церкви, і цим не можна нехтувати.

7 квітня 2019 року в строгому меню Великого посту допускаються послаблення, і віруючі можуть дозволити собі страви з рибою.

Читайте також: Благовіщення 2019: що категорично не можна робити у свято

Символом Благовіщення став білий голубок. У багатьох православних храмах 7 квітня в небо запускаються білих голубів, які уособлюють щасливу звістку. Вважається, що птахи донесуть до Господа звістку про добрі справи людей, а також передадуть важливі прохання.

Незважаючи на забобони, в день свята можна митися. Церква не забороняє гігієнічні процедури, які необхідні. Також не заборонено прати і займатися дрібними побутовими справами.

У Благовіщення не заборонено хрестити дітей, правда, в цей день священики зазвичай зайняті проведенням святкових служб, через що доведеться провести багато часу в очікуванні. Тому рекомендується призначити таїнство на інший, більш вільний день.

Все, що стосується роботи, рукоділля і домашніх турбот, виконувати можна, якщо ви приділили належний час добрим справам, молитвам, спілкуванню з сім’єю.

Народні прикмети на Благовіщення 2019 в Україні

1. Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

2. Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.

3. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.

4. Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.

5. Якщо на Благовіщення буде гарна погода – буде гарний врожай.

6. Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.

7. Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів.

8. А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.

За матеріалами – Доброта.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page