fbpx

Десять цікавих фактів про знаменитий Собор Паризької Богоматері

У понеділок, 15 квітня, в одній з головних культурних пам’яток Франції соборі Нотр-Дам спалахнула пoжeжа. В результаті спaлaху обpушився шпиль собору. За словами заступника мера Парижа Еммануеля Грегуара, знаменитому твору архітектури завдано “величезного збитку”.

Десять цікавих фактів про знаменитий собор.

1. Одне з найбільших творінь людини – Нотр-Дам де Парі – стоїть на березі Сени. Ось вже точно музика, застигла в камені. Іншими словами це витвір мистецтва назвати не повертається язик.

2. Будівництво храму тривало майже два століття: з 1163, коли король Людовик VII і Папа Олександр III заклали перший камінь у фундамент, до 1330 року.

3. За задумом, приміщення храму мало бути таким великим, щоб вмістити всіх жителів Парижа (а їх в той час було близько десяти тисяч). Зараз населення Парижа кілька разів зросла, але Нотр-Дам де Парі, як і раніше готовий прийняти у своїх стінах понад дев’ять тисяч осіб.

4. Розташований найголовніший храм Франції на острові Сіте посеред Сени. Через те, що храм будувала кілька поколінь зодчих, в ньому змішані романський і готичний стилі.

5. Цікаво, що в соборі немає жодної стіни. Весь простір займають стовпи, з’єднані арками. В отворах арок – вітражі.

6. У середній неф собору (він найбільший з п’яти) можна з легкістю поставити дванадцятиповерховий будинок. Два центральних нефа перетинають один одного, нагадуючи хpест, на якому був poзп’ятий Ісус Христос.

7. У соборі зберігається одна з великих християнських реліквій – Терновий вінець Ісуса Христа. До 1063 року вінець перебував на горі Сіон в Єрусалимі, звідки його перевезли до палацу візантійських імператорів в Константинополі. Балдуїн II де Куртене, останній імператор Латинської імперії, був змушений закласти реліквію в Венеції, але через брак коштів її не було на що викупити. У 1238 році король Франції Людовик IX придбав вінець у візантійського імператора. 18 серпня 1239 король вніс його в Нотр-Дам де Парі. У 1243-1248 при королівському палаці на острові Сіте була побудована Сент-Шапель (Свята каплиця) для зберігання Тернового вінця, який перебував тут до Французької революції. Пізніше вінець був переданий до скарбниці Нотр-Дам де Парі.

8. Щорічно собор відвідують 14 мільйонів чоловік, він є одним з найвідоміших пам’ятників в Європі.

9. У 2009 р фанати Майкла Джeксона, які зібралися на паперті собору, думали, що дзвін лунає на честь смepті їхнього кумира. Насправді ж, дзвін супроводжував хресний хід до собору Сен-Северен.

10. У середні століття Нотр-Дам де Парі був Біблією для тих, хто вмів читати – вся історія християнства від гріхопадіння до Страшного суду наочно розписана в численних скульптурах, що прикрашають будівлю. А химери і гаргулья, що спостерігають з даху за нескінченним потоком прихожан, зібрали неймовірну кількість легенд і міфів про таємний сенс символіки містичного храму. Езотерики вважають, що тут зашифрований код oкультних навчань. Віктор Гюго назвав собор Паризької Богоматері “найбільш задовільним коротким довідником oкультизму”. У XVII столітті дослідники намагалися розшифрувати секрет філософського каменю, який, згідно з переказами, закодували середньовічні алхіміки в його архітектурі.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page