fbpx
Культура
«І коли мені це знадобиться?», – геніальна відповідь вчителя, на вічне питання школярів

Професору математики, Джеремі Куну, учень одного разу задав запитання, яке хвилює кожного школяра по всьому світу: «І де ж мені знадобляться всі ці ваші синуси, косинуси, інтеграли і все інше з алгебри і геометрії?».

На відміну від більшості своїх колег, Кун не розгубився і дав відповідь.

5 причин, чому математика має важливе значення в житті кожного.

Можливо хтось і буде не згоден з Джеремі, але його аргументи заперечувати неможливо – дуже переконливо.

1. Математика вчить визнавати свої помилки

І не просто визнавати їх, а й рухатися вперед, щоб все-таки здобути довгоочікувану перемогу над нерозв’язним завданням.

“Часто сумніватися, помилятися і визнавати помилки – це відрізняє математичний дискурс навіть від всіма оспіваного наукового дискурсу», – пише Кун. В математиці, де немає місця власній думці, часто-густо відбуваються ситуації, коли опоненти змінюють свої позиції на протилежні в ході дискусії, і не один раз. За цим не стоять ніякі емоції або защемлена гордість. Холодна логіка і досвід помилок вчать спокійніше ставитися до своїх невдач за межами лабораторії.

Запитайте будь-якого вчителя, що потрібно робити, якщо задача не вирішується. Відповідь буде дуже простою: «Почніть спочатку і спробуйте піти іншою дорогою. А головне, не переживайте через допущені помилки, адже саме вони в підсумку направили вас по вірному шляху».

2. Підбирати точні і правильні слова

Точність – перевага математиків. З цим досить складно посперечатися, адже у кожного терміну і у кожного явища є своє дуже чітке визначення.

Читайте також:  Історія нелюбимого учня в класі: коли прочитала характеристику, була приголомшена від несподіванки

Пам’ятаєте, як вчителі змушували нас напам’ять зазубрювати визначення геометричних фігур або, наприклад, умови теореми Піфагора? У школі ми поняття не мали, де ці знання зможуть стати нам у нагоді. Але давайте подумаємо: чи завжди ми вимовляємо слова, ні на секунду не сумніваючись в їх значенні?

Чи зможете ви, не замислюючись, відповісти, що таке світ, що таке щастя або що таке любов? Співпадуть ваші відповіді на ці питання з відповідями ваших рідних і близьких? А головне, чи зумієте ви назвати те, у чого немає точного визначення?

3. Мислити на кілька кроків вперед

Вирішувати задачку – все одно що грати в шахи. Будь-який невірний, необережний крок може привести до кaтaстpофічних наслідків.

Як часто, роблячи домашнє завдання з алгебри, ви заходили в глухий кут лише через те, що замість плюса ставили мінус? Навіть крихітна помилка може порушити всі плани і стати величезною перешкодою на шляху до заповітної мрії. А математика вчить нас бути уважними і відповідальними за власні вчинки. Не мало, правда?

4. Не так, як всі, а по-своєму

«Те, що я стверджую зараз, – хибно» – саме так звучить знаменитий «парадокс брехуна», який дуже точно описує те, що відбувається в сучасній науці.

Безліч теорем, правил і аксіом, які раніше вважалися вірними, тепер перестають працювати. А це означає, що не варто сліпо довіряти навіть найавторитетнішій думці до того часу, поки ви не розібралися у всьому самі. Вчені називають це «розумним скептицизмом», якому нас так добре вчить математика.

5. І не здаватися!

Адже якщо ти не вирішиш задачу, її обов’язково вирішить хтось інший. Так чому б не стати першим?

Опубліковано 30 січня 2019 року.

You cannot copy content of this page