fbpx

Лазарева субота 11 квітня: чого не можна робити в цей день

Воскресіння Лазаря шанується церквою як одне з найважливіших знакових чудес, здійснених Ісусом Христом. У 2020 році вона припадає на 11 квітня.

Щороку напередодні Вербної неділі ми згадуємо одне з головних чудес, створених Господом Ісусом Христом – воскресіння Лазаря.

Історія виникнення свята така: Христос часто бував в будинку у свого друга Лазаря і коли той занедужав, то сказав йому: “Це не до останнього дня недуга, але до Слави Божої, щоб через неї прославився Син Божий”. Але через чотири дні Лазаря не стало. Як сказано в Євангелії, Ісус, почувши цю звістку, розплакався, а потім попросив прибрати камінь від входу в печеру, де був спочив Лазар, прочитав довгу молитву, озвався до нього і Лазар воскрес. Звістка про це чудо швидко рознеслася по окрузі.

Після цього чудесного воскресіння Лазар став єпископом, проповідував християнство і прожив ще тридцять років. Сьогодні в храмі, де проповідував Лазар, біля самого вівтаря є ікона. На ній зображений Святий Лазар, а з боків від нього дві його сестри Марфа та Марія. Трохи далі розташована гробниця Лазаря, поруч з якою б’є святе джерело.

Віруючі читають священну Біблію, очищають думки і совість перед великим церковним святом. У Лазареву суботу готують спеціальні страви та стежать за природою і поведінкою тварин.

Що не можна робити?

Також важливо перебувати в гарному настрої, стежачи за своїми помислами. Ні про яку роботу у святковий день мови бути не може.

Не можна вживати скоромне, топтати ногами крихти від їжі, які впали на підлогу.

Що ж стосується дозвілля, категорично заборонено полювати, святкувати торжество, в тому числі весілля і дні народження, співати і танцювати.

Домашню роботу потрібно перенести на інший день, так як заборонено займатися рукоділлям, роботою на городі, будівництвом, прати, прасувати, митися і робити прибирання.

Ні в якому разі не сперечайтеся і не відмовляйте людям в їх прохання.

Традиції та звичаї

У цей день заготовляють вербові прутики, які потім потрібно освятити в церкві.

Жінки балують сім’ю гречаними млинцями і кашею, стравами з гороху. Ці продукти повинні обов’язково бути присутнім на столі, щоб урожай гречки і бобових культур був багатим. Подають десерти з гарбуза або манної каші.

У цей день згадують Лазаря, щоб вшанувати Ісуса, але саме святкування проходить в сімейному колі, без надмірностей і бурхливих веселощів.

У страви дозволяють додавати рослинну олію, адже потрібно підготувати організм до виходу з Великого посту. Людям можна їсти ікру і різні каші, овочеві салати та іншу пісну їжу.

У суботу ввечері починається служба, і християни приходять до церкви з букетами з вербових гілок. Вони чекають, поки їх і прутики покроплять святою водою. Повернувшись додому, парафіяни торкаються один до одного гілочками, примовляючи: “Б’ю, щоб ми і ви були здорові”. Вербові прутики, які побували в церкві, приносять в домівку мир та щастя, наповнюють душу віруючих благодаттю і радістю.

Народні прикмети

У Лазареву суботу не тільки люди відчувають прихід весни і божественної благодаті, а й змії. Жителі сіл обов’язково спостерігають за поведінкою змій і ящірок. Якщо в цей день гадюки та інші плазуни масово покидають свої нори і гнізда, прийшла справжня весна. Скоро буде спекотно, тому можна сіяти зерно і виходити на город.

Деякі люди вважають, що саме в Лазареву суботу потрібно посіяти горох, щоб він мав гарний урожай. Якщо в цей день прочитати “Отче наш”, тримаючи в лівій руці вербову гілочку, а правою перехреститися і попросити у Бога фінансового благополуччя, то зовсім скоро в родині з’являться гроші і покращиться матеріальне становище.

Фото chiesaucraina.it.

Передрук матеріалу без гіперпосилання на Intermarium.news заборонений!

Заголовок, головне фото, текстові зміни. – редакція Інтермаріум.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page