fbpx
Історії з життя
Мама зателефонувала мені і попросила з’явитись до неї на серйозну розмову. Я сприйняла її слова, як жарт, надто офіційним був її голос і слова їй не властиві. Коли я з усмішкою в усе обличчя і тортиком прийшла до мами, на мене очікував не зовсім приємний сюрприз

Мама зателефонувала мені і попросила з’явитись до неї на серйозну розмову. Я сприйняла її слова, як жарт, надто офіційним був її голос і слова їй не властиві. Коли  я з усмішкою в усе обличчя і тортиком прийшла до мами, на мене очікував не зовсім приємний сюрприз.

З Генадієм ми у шлюбі 18 рік. Мені і справді з чоловіком дуже пощастило. За роки шлюбу ми із ним придбали квартиру у столиці, звели дім який використовуємо, як дачу.

Все це нам не з неба падало і не сам Генадій заробив – ми їздили на заробітки спершу, а потім з нуля організували власну справу. Якщо обоє зацікавлені. у сім’ї мир і все у родину, то й дім повна чаша.

Читайте також: Коли племінниця сестрі подзвонила, що до них свати її сватати їдуть, Надія дуже розгубилась. Три дні бігала сама не своя не знала до чого хапатись першою чергою. Зрештою, попросила нас із чоловіком їй допомогти і стіл накрити і лад навести, бо у неї все з рук валиться, а Семен – чоловік її, лиш на дивані гаразд лежати. А після сватання сестра до нас прийшла і влаштувала дуже неприємну сцену.

А от брат мій людина дуже цікава. Він менший у нашій сім’ї, пізня дитина. “Мій мізинчик”, так про нього говорила моя мама. Якось так у нашій сім’ї все навколо нього завжди крутилось. Мама сама поклонялась йому і нас до того привчила.

Звісно, коли я пішла у самостійне життя то вже не опікувалась братом так. У нас своїх справ було повно, а брат тим часом теж свою родину створив. Бачились і спілкувались ми лиш на святах у батьківському домі.

Те, що мій брат розлучився і повернувся у дім батьків, для мене не стало несподіванкою. Надто моя мама втручалась у молоду родину. Доходило до крайнощів: супчик сину возила за три зупинки. бо жінка йому зранку свіжого не варила.

Я чесно кажучи була вражена своєю зовицею. На її місці розлучилась б уже давно, а та цілих три роки такого сімейного “щастя” витримала.

Мама була дуже щаслива поверненню сина під її крило. Прямо від щастя світилась і будувала райдужні плани на майбутнє. Мені було неприємно чути оце її: “Ми із синочком те, а от тепер він нарешті до мене повернувся, нарешті у нашій сім’ї все добре”. Ніби як не сорок років чоловіку, а десять.

І от, нещодавно, мама запросила мене на розмову серйозну. Я не сприйняла її слова за чисту монету. Не були мамі властиві такі слова, швидше. все те мені жартом видалось. прийшла з тортом і усмішкою на чашечку чогось міцненького, а тут брат і вона з обличчями серйозними.

— Ліно, – каже мама, – у тебе життя склалось дуже гарно. Ви з Генадієм, мов вареники у маслі живете. а от брату твоєму так не пощастило. Доки тато живий і я в силі і розумі. ми повинні подбати про своїх дітей. Це наш святий обов’язок, – і сльозу змахнула. – Ми говоримо прямо і офіційно зараз, аби потім не було у тебе до брата ніяких претензій – наша квартира віднині належить йому. Ми вже все оформили і завірили.

Не сказати, що я була була здивована, все ж чогось подібного я очікувала у майбутньому. Але стало прикро, до сліз просто.

Відколи мій брат на світ з’явився. у домі все довкола нього вертиться. Немає мене, мого життя, онуків, усе він. Я мамі допомагаю і фінансово і фізично, але подяки не маю, навіть на словах. Брат же ніде не працює, мамі і татові може таке сказати, що кучері ворушитись починають, а за це йому квартира у чотири кімнати.

Мамі я лиш сказала, що вони із татом поспішили, більше говорити не могла, пішла додому.

Чоловік мене заспокоює, каже, що нам того житла не треба і що в нас і так усе є. А мені прикро. так прикро, що словами не передати.

Не через квартиру, ні. тут щось інше і набагато глибше.

Скажіть, це тільки у моїй родині так, що одній дитині все, а іншій нічого?

Невже це скрізь так? Невже це нормально?

2008,2023

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page