fbpx

-Не треба за жінчину спідницю триматись. Таких хоч греблю гати. Тепер і він нікому не потрібен

В той день грали два весілля: одружилися ми з чоловіком і його друг дитинства Мишко з Нелею. Весілля було веселе, тому що ми добре дружили, і всі знайомі були загальними. А потім почалася сімейне життя, яка теж не обіцяло нічого поганого.

Читайте також: Мeртве немовля в подарунковому пакеті: у Києві перехожі виявили жaхливу знахідку

Жили ми недалеко один від одного, чоловіки зустрічалися регулярно, їздили на риболовлю чи зависали в гаражі, а ми з Нелею теж часто спілкувалися і дуже здружилися. І у нас, і у них в сім’ї з’явилися діти, і все було так добре, що живи і радій.

Саме тому для мене було просто шoком, коли мій чоловік по секрету сказав, що Мишко зраджує дружині. Але категорично зажадав, щоб я не втручалася і нічого не говорила Нелі. «Вони помиряться, а ти винувата будеш!» – це був його основний аргумент.

Я, чесно кажучи, не знала, що й подумати. Мені було соромно зустрічатися з Нелею і дивитися їй в очі. А, з іншого боку, я знала скільки завгодно випадків, коли ось так, розкривши очі дружині на зраду чоловіка, правдолюби були потім винні у всіх гріхах. Чоловік і дружина мирилися, а того, хто сказав правду, все знайомі звинувачували в тому, що лізе не в свої справи.

А у Нелі з Мишком стало в сім’ї погано. Вона часто скаржилася, що він злий, нестерпний, весь час чіпляється, всім незадоволений, десь пропаде весь час. І що вона вже серйозно подумує піти від нього, тому що рідкісний день обходиться без скандалу.

Я просила чоловіка поговорити з Мишком – було шкода їх, адже спочатку так добре жили, але він навідріз відмовився і мені заборонив втручатися в чужі відносини. Тоді я вирішила сама поговорити з Мишком, але нічого не вийшло. Він розлютився, нагрубив мені, звинуватив в тому, що я погано впливаю на Нелю, і сказав, щоб я в своїй сім’ї виступала, а до них не лізла.

Минуло ще трохи часу, і одного разу пізно ввечері прийшла до нас Неля з дитиною, вся в сльозах. Розповіла, що п’яний Мишка влаштував скандал, навіть намагався бити її, і, врешті-решт, вигнав їх з дитиною на вулицю. Потім їй доповіли, та й Мишко сам не приховував, що у нього є інша жінка. Коротше, вони розлучилися.

Але мій чоловік продовжив дружити з Мишком, як ні в чому не бувало. Я намагалася з ним поговорити, але він або прикинувся недоумком, або, справді, не бачив нічого поганого, але весь час повторював, що дружать вони з дитинства, і взагалі, не нашаце справа, що там у нього в родині сталося. Але ось стала я помічати недобре. Начебто все, як раніше, але серце боліти початок. Дивилася на чоловіка і бачила, що змінився він: очі ховає, випивши став приходити, затримуватися, нехай зрідка, але раніше завжди додому поспішав, щоб з синочком зайву хвилину пограти.

Я не те, щоб стала стежити, але все ж уважніше за ним поспостерігати вирішила. А одного разу, в неділю, коли він, замість того, щоб піти з дитиною в зоопарк, став говорити, що потрібно машину лагодити терміново, я не стала сперечатися, а сама через якийсь час після його відходу одягла дитину і пішла прямо до гаражів .

А там веселощі були в розпалі: крім Мишка і його нової подруги була ще одна дівчина, яка нахабно липнула до мого чоловіка, а той, уже напідпитку, не дуже-то і пручався. Правда, коли мене побачив, протверезів в момент і став виправдовуватися. А Мишко йому – мовляв, нема чого за бабину спідницю триматися, таких хоч греблю гати знайти можна.

Ми з сином розвернулися і пішли, а вдома, зібравши речі, перебралися до моїх батьків. Чоловік майже слідом прийшов за нами. Прощення просив, клявся, що нічого не було, що біс поплутав і так далі. Але вмовляти мене повернутися йому довелося довго. Я бачила, що він щиро шкодує, але хотіла, щоб він запам’ятав цей випадок на все життя.

А умовою свого повернення поставила те, щоб не тільки Мишкової ноги в нашому домі не було, але щоб він припинив все спілкування. І чоловік присягнувся, що виконає мою умову. Довго ще мені пам’яталася ця весела компанія і нахабна Мишкова мова, який від душі зловтішався і посміхався, що і у нас скандал такий трапився. Але з часом все в пам’яті стерлося, та й чоловік більше ніколи не давав мені приводу засумніватися в ньому.

Неля вийшла заміж і нарoдила другу доньку. З чоловіком вони живуть добре, і ми знову почали дружити сім’ями, хоча мій чоловік ще довго відчував незручність і сором за свого колишнього друга. А Мишко продовжував своє веселе життя з пuятиками, гулянками, поки його не звільнили з роботи. А потім в якийсь компанії дружки його сильно побuли, і він довго лікувався. Тепер у нього проблеми зі здоров’ям, він притих, не п’є, працює десь на підхваті, і став уже не потрібен ні другій дружині, ні низці наступних подруг. Все ж є в світі справедливість!

Марія Н.

Джерело

You cannot copy content of this page