fbpx
Світ
Пара зі Швеції побудувала навколо свого будинку теплицю і тепер ідею їхнього “парника” копіюють по всьому світу

Марі Гранмар і Чарльз Сакілотто буквально живуть в бульбашці, ізольованій від холоду і суворості стихій, і в той же час отримують найкраще з того, що може запропонувати природа, пише Lifter.

Їхній будинок побудований всередині теплиці, забезпечуючи їх безкоштовним тепло і безкоштовним харчування взимку. У Стокгольмі, Швеція, де зима триває 9 місяців в році, це величезний плюс.

Середня температура в Стокгольмі в січні нижче нуля. Але ступіть на поріг будинку Марі і Чарльза, і вам стане набагато тепліше.

«Наприклад, в кінці січня на вулиці може бути -2, а нагорі може бути +20», – кажуть вони.

За словами Марії, середньостатистична сім’я в Стокгольмі вмикає опалення десь в середині вересня і не вимикає його до середини травня або близько того.

Читайте також: ДІЗНАЙТЕСЯ, ДЕ ВДОМА ЗБЕРІГАТИ ГРОШІ, ЩОБ ЇХ СТАВАЛО БІЛЬШЕ: 4 МІСЦЯ З НАЙСИЛЬНІШОЮ ГРОШОВОЮ ЕНЕРГЕТИКОЮ!

Теплиця дозволяє їм скоротити кількість місяців, необхідних для опалення будинку, з 9 до 6 місяців в рік, і зменшує кількість енергії, яку вони для цього використовують. Будь-яке додаткове тепло, яке їм потрібно, але не забезпечується сонцем, забезпечує дров’яна піч.

Марі говорить, що вона більш-менш несприйнятлива до морозу. Дощ чи сніг, вона може сидіти на балконі або на терасі на даху і дивитися на зірки, або будь-які проблиски сонця, які вона може зловити.

Потім, в найтепліші періоди літа, скляний дах автоматично відкривається, коли теплиця досягає певної температури, щоб не перегріти кімнати.

Улюблене сімейне гніздечко – тераса на даху.


Оскільки вони побудували скляну стелю, їм більше не потрібен дах, тому вони зняли його, щоб створити великий простір для прийняття сонячних ванн, читання, садівництва або ігор з сином.

У теплиці достатньо місця для саду.

Читайте також: 15 ІДЕЙ ДИЗАЙНУ ІНТЕР’ЄРУ, ВІД ЯКИХ У ПОДИВІ РОЗЗЯВЛЯЄТЬСЯ РОТ, А ГОСТІ ХОЧУТЬ ЗАЛИШИТИСЬ НАЗАВЖДИ

А оскільки вони створили для себе середземноморський клімат, пара вирощує продукти, які зазвичай не вирощуються в Швеції, такі як інжир, виноград, помідори, огірки та трави. За склом у них є вишня і яблуня.

«Вирощувати їжу тут непросто, – каже Марі, – Нам потрібно стільки енергії, скільки у нас є».

До того ж до вільного тепла пара також встановила систему збору дощової води для безкоштовної води, і поєднала частина з туалетом, який забезпечує безкоштовне добриво для їх рослин.

Крім того, рослини, які ростуть в будинку, приносять користь, чистячи повітря і забезпечуючи більше кисню.

В майбутньому пара працює над створенням системи для збору надлишкової сонячної енергії влітку і зберігання її на зиму.

«Якщо ви хочете бути самодостатнім і не залежати від більш великих систем, ви можете працювати над своїм комфортом самі і жити де завгодно», – сказала Марі.

«Це філософія життя – використовувати природу, сонце і воду, щоб жити в іншому світі», – сказав Чарльз.

Чарльз і Марі не були першими, хто побудував будинок в теплиці. Вони надихнулися ідеєю шведського архітектора Бенгтом Варна, який побудував перший «Натурхус» (Будинок природи) в Стокгольмі в 1974 році.

З тих пір кілька інших були побудовані в Швеції і Німеччині.

А ви б хотіли такий будинок?

You cannot copy content of this page