“Повнота шлюбу – це чоловік і дружина. Діти – це прикметник, додаток. Іменник шлюбу – це чоловік і дружина.
Коли люди говорять: «Ми живемо заради дітей», «Я вже давно не люблю цю курку», або: «Я цього бевзя не люблю вже давно, але живемо заради дітей» – це дурниця, так не буває.
Варто чоловікові розлюбити жінку, як він залишить її рано чи пізно, ніякі діти його не втримають. Варто жінці розлюбити чоловіка, як вона піде від нього, ніякі діти її не втримають.
Якщо між чоловіком і дружиною розірвався якийсь важливий зв’язок, ніяка кількість дітей їх не втримає, бо сенс дітей не в тому, щоб скріплювати чоловіка і дружину. Діти даються шлюбу як благословення від Бога, але вони не для того даються, щоб скріплювати чоловіка і дружину.
Зв’язок чоловіка і дружини самостійний сам по собі як союз Христа і Церкви. Це автономний зв’язок, він сам унікальний і абсолютно автономний. І нічого іншого його не сповнить: ні грошові питання, ні вікові, ні здоров’я, ні діти, ні краса, ні судові тяготи. Розлюбив – кинеш. Тому не треба думати, що діти – це скріплюючий фактор.
Чоловік і дружина – це повнота всередині себе, а якщо вони люблять один одного до старості і до останнього подиху – це власне те, що Бог задумав про шлюб”.
Автор – Протоієрей Андрій Ткачов.
За матеріалами – сторінка О.Романа Грицишина.
Фото – ілюстративне.
Передрук матеріалу без гіперпосилання на Intermarium.news заборонений!
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Популярні статті
- Ой, діти, діти! Я п’ятьох виховав, на ноги поставив, а ви одного батька прогодувати не хочете
- 5 квітня вшановується пам’ять святого Нікона: що не можна робити в цей день
- Ми з Тарасом обговорили все і вирішили, що нам обом потрібне весілля. Так, хай мені і за 35 але я хочу білу сукню і вельйон, а ще перший танок молодят і оте хвилювання неймовірного під час вінчання. Однак, мама моя виступила категорично проти нашої ідеї. Каже, що я узагалі не повинна виходити за Тараса заміж удруге. А тут ще й весілля робити
- Двері відчинив незнайомий чоловік, а за його спиною стояла сяюча Тетяна Павлівна і … тримала на руках немовля. Ось така золота у мене свекруха!
- Коли ми нарешті переїхали, свекруха попросила у сина запасний ключ, і коли я приходила додому, частенько заставала “маму” за обходом нашої квартири. Тут знову їй все не подобалося і вона через кожне речення нарікала, як же її синочку не пощастило. Коли з’явився наш син, вона почала приходити з першими півнями і вичитувати мене, що я не годую дитину за розкладом, що я не так прасую пелюшки, намагалася нагодувати місячного сина манною кашею