fbpx
Суспільство
Ринок праці в Україні: які професії найзатребуваніші, а які – неактуальні

На протязі 2018 року через Державну службу зайнятості України пройшла інформація щодо 1,1 млн вакансій. Роботодавці найчастіше шукали людей робітничих професій, тоді як виші з року в рік випускають незатребуваних фахівців з вищою освітою, розповідає Обозреватель.

Про тенденції на українському ринку праці розповіла в ефірі ObozTV начальник управління організації надання соціальних послуг Держслужби зайнятості Любов Бершадська.

Читайте також:
Лютий мороз до -30: синоптики розповіли, коли в Україні буде по-справжньому холодно

“Останні 3-4 роки ми спостерігаємо постійний попит роботодавців на кваліфіковані робітничі кадри. Токарі, робота з металом, налаштувальники, інженери, враховуючи, що у нас ситуація на сході і необхідно відбудовувати певні комплекси. З “Укроборонпромом” працюємо тісно і підбираємо їм персонал”, – розповіла Бершадська.

За її словами, активно шукають персонал роботодавці з іноземними інвестиціями, які заходять в Україну.

“Ми бачимо західні регіони, де будуються заводи по збірці джгутів для виробництва автомобілів. Є постійний попит на кваліфіковані робітничі професії”, – повідомила представник Держслужби зайнятості.

При цьому експерт вказала на кричущий дисбаланс на українському ринку праці – 48% зареєстрованих у Службі зайнятості – люди з вищою освітою.

Читайте також:
В Європу за безцінь: бюджетні авіакомпанії відкривають нові маршрути з України

“Йде навчання в навчальних закладах за тими професіями, які не завжди є затребуваними на ринку праці. Щороку ми говоримо, що навчили стільки-то юристів тощо, які зараз не затребувані в таких обсягах. Водночас, якось ми по одному з регіонів шукали токарів 5-го розряду. Їх по регіону було зареєстровано всього п’ять осіб”, – зазначила Бершадська.

За її даними, найменш затребувані зараз юристи та економісти, хоча раніше це були топові професії. Зростанню безробіття в цій сфері також сприяє реорганізація державних структур і закриття банківських установ.

Раніше OBOZREVATEL назвав топ-5 робочих спеціальностей з високими зарплатами в 2018 році:

  • Будівництво – 15 000 грн.
  • Домашній персонал – 14 000 грн.
  • Транспорт/логістика – 11 000 грн.
  • Виробництво/енергетика – 10 000 грн.
  • Сільське господарство – 10 000 грн.