fbpx

Сестра – то справжній Божий подарунок. Вона джерело щастя та гарного настрою. Вчені пояснили, чому

Та ж сама сестра, яка мyчить вас іноді, також знає, як змусити вас сміятися, як ніхто інший.

Іноді сестри почуваються смeртельними ворогами, а через короткий час стають кращими у світі друзями. Це відноситься і до братів, але щодо сестер — це вже дуже частий випадок. Джерело

Наші брати та сестри — це ті, з ким проходить велика частина нашого життя. І хоч відносини часом важко назвати ідеальними, вони дуже позитивно впливають на подальші стосунки, які будуть складатися.

читайте також: Ось ЧОМУ МУДРА жінка ніколи не буде ревнувати свого чоловіка

Це чудово, якщо в кінці дня можна поспілкуватися з сестрою, посміятися разом над тим, що сталося, вона зможе критикувати, жаліти, підтримувати. Це є воістину неоціненною підтримкою і щастям.

Згідно з недавніми дослідженнями вчених, якщо у вас є сестра — це можна вважати справжнім подарунком долі. Цей факт без сумніву полегшить вам життя в майбутньому і буде сприяти розвитку важливих навичок.

В даному випадку мова йде про соціальні навички, адже вони необхідні в житті. Комунікацією потрібно володіти в будь-яких відносинах, будь то робота, навчання або романтичний зв’язок. Ваша здатність грамотно проводити переговори, йти на компроміс вам дуже знадобиться. Навіть у випадку конфлікту ви будете знати, як вийти з нього.

Це підтверджує і наука: ваша сестра робить вас щасливіше! Американський вчений Лора Падилла-Уокер провела дослідження, щоб зрозуміти справжній вплив відносин між братами та сестрами, і результат дивний, але дуже логічний.

Як проводилося дослідження

Наявність сестри виробляє ефект, подібний до ефекту антидепресанту, і це дослідження пояснює причину.

Для проведення експерименту було опитано 395 сімей з більш ніж однією дитиною у віці від 10 до 14 років. Діти відповіли на запитання анкети про старшого брата або сестру, а все було записано на відео. Нарешті, щоб отримати остаточні результати дослідження, процес був повторений з тими ж сім’ями через рік.

Чому твоя сестра робить тебе щасливіше

Дослідження показує, що в цілому брати і сестри, як правило, є першим вибором дитини, коли потрібно поговорити, особливо коли не так просто поговорити з батьками. З сестрами вони обговорюють речі, які не обговорюють ні з ким іншим. Таким чином, дослідження показує, що в кінцевому підсумку дівчинки кажуть більше, ніж хлопчики, тому спільне проживання у будинку з сестрою, незалежно від того, старше або молодше, може бути схоже на консультацію терапевта 24 години в добу 7 днів на тиждень.

Також з’ясувалася цікава деталь: у тих, у кого були сестри, були невеликі ознаки дeпресії як у дитинстві, так і в дорослому віці. «Як тільки діти досягають підліткового віку, у них з’являється хтось, кому можна довіряти», — сказала Лора у своєму інтерв’ю. Тому наявність сестри надає більш сильний вплив, ніж батьки, на псuхічне благополуччя людини.

Що дослідження показало про братів

Експеримент також виявив деякі цікаві дані про взаємини між братами і сестрами будь-якого віку. Хоча ці відносини часто характеризуються фазою спорів, як тільки вони можуть подолати це, їм вдається створити більш люблячі стосунки, і вигоди цього важко уявити.

Це ж дослідження показало, що таким почуттям, як доброта і щедрість, легше вчитися у брата, ніж у дорослого. Крім того, дослідження також показало, що ті, хто має можливість поділитися життям з братом, володіють більшою впевненістю в собі, відчувають себе менш самотніми і менш наляканими, ніж люди, які є єдиними дітьми в сім’ї.

Ніжні стосунки між братами і сестрами також пов’язані з низьким рівнем правопорушень і соціальною поведінкою, яка характеризується більш щедрою, добровільною і корисною поведінкою стосовно інших. «Навіть якщо є певні труднощі, поки у них є любов, добро обов’язково переможе», — сказала Падилла-Уокер, пояснивши, що момент бoротьби з братом і сестрою також може бути відмінним уроком для обох сторін, оскільки діти повинні регулювати свої емоції, а це важливий навик для подальшого життя.

У сім’ях з одним батьком

Результати дослідження показали, що в сім’ях з одним батьком стосунки між братами і сестрами не проявляються таким чином. Старший брат зазвичай приймає роль як батько, ніж як довірена особа. Падилла-Уокер зазначає, що стосунки батька з сином вертикальні, з батьком на чолі. Хоча відносини між братами і сестрами горизонтальні, вони знаходяться на одному і тому ж ієрархічному рівні, але немає відчуття влади, щоб відзначати щось неправильне в поведінці.

Особистий досвід

Саме чудове в тому, що Лора Падилла-Уoкер провела паралель зі своєю власною сім’єю. В інтерв’ю вона сказала, що у неї є дочка і син, які борються кожні 15 хвилин, але потім миряться. Вона також визначила важливість ролі батьків у цей час, щоб вони могли брати участь в обговоренні і навчити дітей примирятися. Це вміння обов’язково стане в нагоді в майбутньому.

You cannot copy content of this page