fbpx
Культура
Що з нами роблять тривоги і страх?

Якщо часто ви не можете пояснити свого пригніченого стану та поганого настрою — можливо, вас поїдає відчуття тривоги та страху. Адже більшість із нас керуються ними в житті, навіть не усвідомлюючи цього.

Замало просто побожно скласти долоньки і ласкавим голосом сказати, що «треба в Боженьку вірити і нічого не треба боятися». Психіка не піддається неглибоким псевдопобожностям. Людей, які насправді глибоко довірились Богові і мають із Ним особливі стосунки, не так багато серед тих, хто ходить до церкви. Й не тому, що решта — «погані» віруючі. В кожного свій шлях зростання у довірі до Бога Великого, Всесильного, Всемогутнього… А доки триває наш розвиток від «людини звичайної» до «людини віруючої», всі ми час від часу відчуваємо тривогу й переймаємося, нервуємо через якісь речі. Однак головне — це знати міру. Адже якщо страх почне керувати вашими звичками, згодом він візьме під контроль все ваше життя.

Тож пропонуємо ознайомитись із 11 речами, які люди зазвичай роблять через відчуття тривоги та страху, і навіть не усвідомлюють цього.

Якщо вам здається, що занепокоєння зачастило, час змінювати себе! І, власне, замислитися над тим, що там із вашою довірою до Бога Всемогутнього, але Люблячого.

1. Ви відмовляєтеся від запрошення навіть тоді, коли справді хочете піти

Іноді відчуття тривоги може бути таким виснажливим, аж ви просто не маєте сили кудись піти. І неважливо, наскільки вам хотілося цієї події раніше, бо коли цей день настав і тривога заповнила кожну клітинку вашого тіла, ви кажете «ні». Вам не хочеться бути тягарем для людей, які збираються відпочити, тож ви обираєте найпростіший варіант — відмову.

2. Ви зациклюєтеся на речах, про які люди зазвичай навіть не думають

Швидше за все, вас обсіли думки, які б ніколи не прийшли в голову людині, що не відчуває страху. Можливо, ви все ще роздумуєте над розмовою позаминулого тижня, або над тим, як на вас глянув шеф, або вас турбує те, що ваша друга половинка все ще не написала вам жодного повідомлення за цілий день, бо ви могли сказати їй щось неприємне. Однак хоч би що стало причиною вашого занепокоєння — люди, які не відчувають того ж самого, не зможуть зрозуміти, чому ви переймаєтеся тим, що не має ніякого значення для них.

3. Ви прокидаєтеся рано, навіть якщо почуваєтеся дуже втомленими

Сон — одна з ваших проблем. Вам важко заснути, бо у голові занадто багато думок про день, який минув. Ваш мозок не відпочиває, і щойно ви прокидаєтеся зранку, то розумієте, що потрібно вчасно вирішити всі свої справи. Сон для вас — справжнє випробування.

4. Ви завжди уявляєте найгірший сценарій розвитку події

Перед першою зустріччю з кимось ви завжди думаєте, що вона буде жаxливою. Перш ніж відправитись у подорож, ви уявляєте, як усі плани руйнуються або стається аваpія. Якщо ви захворіли, то починаєте думати, що все закінчиться, певно, oнкoлогією. Цей список можна продовжувати, і головне те, що ці теоретичні побоювання для вас — справжні.

5. Ви прокручуєте розмови в голові — знову і знову

Ви намагаєтесь уникати порівнянь, бо вони викликають пaніку. Якщо ви розмовляли з кимось чи, можливо, сперечалися, після цього ви знову і знову прокручуєте це в голові й думаєте, що зробили чи сказали неправильно.

Однак у таких випадках треба не мучити себе, а пам’ятати, що це всього лише ваш страх. Насправді ж ви все зробили добре. «Прийми, що люди роблять те, що роблять, так добре, як можуть». У кожній окремій ситуації. І ви теж.

6. Ви починаєте хвилюватися за себе, коли люди висловлюють своє занепокоєння

Коли люди цікавляться, чи все з вами гаразд, коли ви відчуваєте занепокоєння або у вашій голові безліч негативних думок, тривога набирає ще більших масштабів.

Звісно, ці люди не мали на меті чогось поганого, однак у вас з’являється думка: «Якщо вони стурбовані, то я маю переживати за себе ще більше».

7. Якщо хтось не відповідає миттєво, ви вважаєте, що це ваша провина

Ви переймаєтеся, коли люди не відписують вам одразу. Вам здається, що ви зробили щось неправильно. Однак зазвичай справа в тому, що ці люди просто жахливі співрозмовники. Або ж, зрештою, вони просто зайняті (таке насправді буває).

8. Коли думаєте про майбутнє, у вас стаються нервові зриви

Питання майбутнього для вас болюче. Щойно хтось запитує вас про плани на наступні п’ять років, як вам хочеться панічно заритися під ковдру.

Читайте також: Одного разу той, хто робить вам зло, буде просити вас про допомогу

Хтось, наприклад, із нетерпінням чекає на закінчення школи чи університету, але для вас це справжній виклик. Тому вам не подобається, коли інші говорять про майбутнє, адже це змушує вас почуватися гіршим.

9. Ви постійно порівнюєте себе з іншими

Завдяки Фейсбуку ви можете бачити, що інші люди отримали роботу своєї мрії, і через це у вас болить голова. Ви не хочете порівнювати себе з іншими, але інколи відчуття занепокоєння бере гору над вами й ви нічого не можете вдіяти. Ви починаєте перейматися: а що як ви ніколи не досягнете рівня інших людей?! Що буде, якщо ваші мрії ніколи не стануть реальністю?! Відповідь одна: ви у Бога — єдине і неповторне дитя. Не порівнюйте себе ні з ким, а просто живіть чесно у кожній своїй ситуації.

10. Ви повторюєте помилки і «доїдаєте» себе за це

Думки про те, що ви могли припуститися помилки на роботі, можуть зіпсувати цілий день чи навіть тиждень. Ви завжди намагаєтеся все робити якнайкраще, але якщо ви випадково відправили листа, якого би не треба було висилати, чи зробили те, чого не мали б робити, то починаєте дорікати собі, ганити, шпетити і «доїдати». Відчуття тривоги й страх справді можуть бути вашими найлютішими ворогами!

11. Іноді ви занадто виснажені фізично та розумово

Бувають дні, коли ваша тривога така сильна, що вам здається, наче ви не можете нічого робити. Все, на що вистачає сил, це лежати в ліжку та й плакати. Час від часу ви просто не можете сприймати світ таким, який він є, а тому потребуєте кількох днів для відпочинку.

Відчуття занепокоєння може мати великий вплив на ваше тiло та здоров’я, і це те, на що варто звертати увагу. Адже постійна внутрішня тривога може зруйнувати вам життя. Вже не кажучи про те, що заганяння людини у замкнене коло страхів — це робота злих духів, і не можна дозволяти їм нищити ваше життя. Воно належить Богові й вам, а не страхам! За потреби, не бійтеся проконсультуватися з лікарем, невропатологом чи психіатром. Інколи стани страху пов’язанні зі зміною хімії мозку, яка настає від перевтоми, і це не становить духовної загрози.

За матеріалами  – CREDO з посиланням на Мізки.ком.

Опубліковано 23 січня 2019 року

facebook