fbpx

Свята Трійця 2019: що категорично не варто робити в цей день, та чим не можна прикрашати будинок

Трійця: що можна і що не можна робити в це свято!

Трійця у 2019 році випадає на 16 червня. А 17 червня, в понеділок, українці матимуть додатковий вихідний, адже це другий день Зелених свят, пише 24 канал.

День Святої Трійці має багаті традиції та прикмети.

Трійця відзначається щороку на 50-й день після Великодня. В Україні в честь свята встановлено два вихідні 16 червня і 17 червня (неділя і понеділок). Згідно з Євангелієм, у цей день на апостолів зійшли вогненні язики Святого Духа, і вони заговорили різними мовами світу і почали проповідувати. Тому Трійця вважається також днем народження християнської церкви. Існують також повір’я та прикмети на Трійцю – що можна і не можна робити.

Трійця 2019: що не можна робити

Вважається, що на Трійцю не варто призначати весілля – нібито нічого хорошого таку сім’ю не чекає.

Шити, пекти і працювати на городі, як і на інші великі християнські свята, на Трійцю не можна. Трійця збігається з закінченням тяжких трудів та підготовкою до збирання врожаю.

Тих людей, хто не відпочиває в цей день, за повір’ями, чекають напасті: у тих, хто оре, худоба впаде, у тих, хто сіє, град поб’є посіви. У тих, хто пряде вовну, вівці заблукають.

Духів День – це наступний день після Трійці, коли забороняється працювати на землі, але можна шукати в ній скарб. Нібито земля в цей день обов’язково подарує хорошій людині щось цінне.

У народі вірили, що на Трійцю приходять міфічні істоти – мавки і русалки, тому не бажано одному йти в ліс або на поле. Також не можна водити в ліс худобу. А ще на Трійцю не можна купатися, інакше, за давніми повір’ями, русалки затягнуть на дно.

Читайте також: Трійця 2019: найкращі привітання у прозі для друзів та рідних

У свято Трійці потрібно постаратися не думати про погане, не заздрити і не злитися на когось, бо нічим хорошим це не закінчиться.

Що можна робити на Трійцю

У свято оспівують Отця, Сина і Святого Духа, а також поминають пoмеpлих. У неділю у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих і красивих служб в році, а після Божественної літургії, вчиняють вечірню в пам’ять про поблажливість святого духа на учнів Ісуса.

У церкву в цей день ходять з гілками берези, клена або дуба, а також з польовими квітами. Потім їх несуть додому, засушують і зберігають за іконами. Також гілки залишають біля вікон і дверей, щоб не проникла зла сила.

На трійцю святять зелень і прикрашають нею свої домівки

На Трійцю сушать віники для лазні. Вважається, що вони будуть мати цілющу силу.

Якщо на Трійцю не можна призначати весілля, то зовсім інша справа – сватання і знайомство з батьками. Якщо вони випадуть на Трійцю, то шлюб буде міцним і щасливим.

Існує також прикмета, що дощ на Трійцю пророкує грибний рік, хороший урожай і прекрасну погоду.

Головним атрибутом цієї дати є зелень, якою прикрашають будинок.Існує цілий список трав, які можна використовувати для удачі та захисту від небезпеки і зла. Але є й заборонені рослини, які в жодному разі не потрібно збирати.

Пропонуємо дізнатися, чим не можна прикрашати будинок на Зелені свята.

Так, серед заборонених рослин на Трійцю, які не потрібно святити в церкві, а потім використовувати разом з іншими травами, є осика та верба. І цьому є пояснення.

Осика

Згідно з однією з легенд, на осиці повicився Іуда, і відтоді її листи тремтять “в жaху від пpoклятої ноші”. Більше того, з цього дерева був зроблений хрест, на якому poзiп’яли Ісуса Христа.

У зв’язку з цим навколо осики існує багато негативних повір’їв. Вважається, що дерево має погану енеpгетику, яка загрожує сваpками і розбратом у сім’ї. Також його пов’язують з лукавим. У таке світле свято, як Трійця, осика є вкрай невідповідною рослиною в будинку.

Верба

Як не дивно, верба теж відноситься до заборонених на Зелені свята. Само по собі це дерево дуже світле і чисте. Вважалося, що верба може відігнати грозу, вилiкувати від різних хвopoб, зокрема від бездiтності.

Але на Трійцю її не потрібно святити і нести в будинок. Справа в тому, що до цієї дати не можна ламати її гілки. Більше того, вона вже принесла добро і благодать на Вербну неділю. Зазвичай вербу спалювали (але так, щоб по попелу потім не топталися ногами), висаджували в землю, клали в тpуну або мoгилку до пoмepлих або несли до лісу.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page