fbpx
Культура
Ці сім книг ви зможете прочитати всього за один вечір, але неодмінно запам’ятаєте на все життя

«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною».

В. Сухомлинський

Якщо ви не знаєте, як з користю провести час і одночасно відключитися від буденних турбот і проблем, візьміть одну із запропонованих вище чудових книг і пориньте в життя персонажів, станьте невидимим учасником подій, описаних в цих прекрасних романах. І тоді, можливо, ваше власне життя здасться щасливішим і цікавішим.

Ми переконані, що цей перелік цікавих і глибоких книг вас зацікавить і допоможе зорієнтуватися в океані хорошої літератури.

«Я її любив. Я його любила»

Автор: Анна Гавальда

Зрада, мабуть, найстрашніше, що може статися в стосунках двох людей. Де взяти сили гідно її пережити? Цього зимового ранку молода парижанка Хлоя приголомшена новиною, що її коханий чоловік Адріан йде до іншої жінки. Батько Адріана, П’єр, вирішує відвезти Хлою і двох її маленьких дочок в будинок за містом, в надії, що там вони оговтаються від гнітючої і несподіваної новини. Що обіцяє відвертість з батьком людини, яка покинула вас? Історія П’єра, його зради, врятованої сім’ї і воскреслого кохання змушує Хлою подумати: можливо, її дочки будуть раді щасливішому батькові?

«Клубок синіх ниток»

Автор: Енн Тайлер

Сім’я Уітшенків напрочуд згуртована і невловимо особлива. Їм всі навколишні по-доброму заздрили. Але сімейство володіє таємницею, невидимою стороннім людям. Еббі, Ред і їх четверо дорослих дітей приховують не тільки світлі спогади про веселощі та сімейні свята, а й розчарування, гіркоту, ревнощі, ревниво збережені таємниці. У романі показана ретроспектива трьох поколінь родини – драматична, але з іронією і мудра.

Е. Тайлер – лауреат Пулітцерівської премії, а ця книга в 2015 р була номінантом на премію «Букер».

«Який є чоловік»

Автор: Девід Солой

Книга включає 9 новел, пов’язаних між собою лише спільною темою і місцем дії. Основна тема твору – життєва криза чоловіків різних вікових груп. Дія новел розгортається в різних містах Європи. Персонажі чітко ранжовані за віком, національною приналежністю і професією.

Герої книги – це охоронець з Угорщини, журналіст з Данії, професор з Оксфорда і російський олігарх, який проживає в Лондоні. Композиція твору вибудувана таким чином, що на початку роману «на сцену виходять» молоді герої, далі – більш зрілі, а в кінці – літній 73-х років. Кожен герой шукає себе в сучасному світі глобалізації, то розчаровуючись, то адаптуючись до навколишнього життя. Автор буквально проникає вглиб світоустрою людини, розкриваючи грані буття.

“Куди приводять мрії”

Автор: Річард Матесон

Уявіть, що вас не стало. Але виявляється, що життя є і за порогом незвіданого. І попереду вас чекає нескінченна подорож по далеких світах і всесвітах. У подібну подорож випало вирушити Крісу Нільсенцу, в надії врятуватися від відчаю і знайти своє кохання.

Після виходу в світ книга Р. Матесона стала бестселером і викликала дискусії в літературних колах і в середовищі вчених. Роман названий мало не основним твором, що оповідає про життя після життя.

«Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон»

Автор: Річард Бах

Бах – відомий американський письменник, льотчик, нащадок композитора І. С. Баха. Він є автором багатьох книг, але вже вище названої філософської казки було б достатньо для того, щоб Р. Бах увійшов в “Зал Слави” всесвітньої літератури. Покоління читачів змінюють один одного, але «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон» щорічно входить в топ-10 найбільш популярних світових книг.

Твір за структурою нагадує біблію зі своїми апостолами і месією. Компактний обсяг і прямолінійні метафори перетворюють книгу на кишеньковий посібник про те, як йти за своєю мрією, не відволікатися на порожнє і зайве. Комусь цей твір допоміг більше, ніж будь-яка книга з мотивації.

«Винні зірки»

Автор: Джон Грін

Хейзел і Огастус – не звичайні підлітки: вони страждають від серйозного захворювання, але не хочуть здаватися. Молоді люди попри все залишаються підлітками – уїдливими, невгамовними, запальними, які протестують, в однаковій мірі готовими на ненависть, і на любов. Вони кидають виклик самій долі. Хейзел і Огастус закохані один в одного, їх непокоїть не тільки перспектива близького кінця, а й тривіальні ревнощі і нерозуміння. Зараз вони разом. А що на них чекає в майбутньому?

«Друге життя Уве»

Автор: Фредрік Бакман

Уве здається одним з найпохмуріших людей у ​​світі. Він переконаний, що його оточують виключно погані люди – сусіди, які не знають, як правильно припаркувати машину; продавці, які висловлюються пташиною мовою; чиновники, що отруюють життя звичайним людям.

Але у нашого мізантропа велике і добре серце. І коли сім’я нових сусідів ненавмисно пошкоджує його поштову скриньку, це виливається в дуже зворушливу історію про втрачену любов, дружбу, бездомних котів і навіть мистецтво здавати назад на автомашині з причепом.

Книга про те, як може життя однієї людини вплинути на життя оточуючих.

За матеріалами – Coma.

Передрук матеріалу без гіперпосилання на Intermarium.news заборонений!

Заголовок, головне фото, текстові зміни. – редакція Інтермаріум.

Фото – pixabay.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook