Учора я стояла під дверима нерухомо, доки моя донька з двома дітьми і торбами у руках дзвонила і дзвонила в двері. Телефон було вимкнено. тож вона набирала на домашній. Я знала, що якщо от зараз дам слабину і впущу їх у свій дім. то буде найбільшою помилкою усього мого життя. Я не мала наміру відчиняти двері і донька таки пішла ні з чим.
Пам’ятаю, як одного разу прибігла Маша моя додому, вся якась інакша і щасливіша. Аж підстрибувала на місці від радості. Очі світяться, наче у лотерею виграла. Ледь допиталась причину.
Виявилось, що вона почала зустрічатися з чоловіком. Нещодавно з ним познайомилась. Спочатку вона думала, що нічого в них не вийде, а тут якось закрутилося все. Хороший чоловік, не жадібний, і дохід у нього пристойний.
Я дуже пораділи за доньку. Підтримала, казала, що давно настав час їй забути колишнього, та й хлопчакам потрібен тато. Поговорили про це та якось забули.
А потім донька оголосила раптом, що виходить заміж. переїздять вони усі жити до нього. І взагалі, вона вирішила піти з роботи, адже зараз на третьому місяці.
Я не знала, чи радіти, чи сумувати. У голові був різнобарвний рій думок. Та й хлопці його ще не знали. Вони ж не діти, обом по десять, ну як навіть не познайомивши перевозити усіх до того чоловіка.
А донька слухала і тільки посміювалася. Слухала, кивала, але нічого не відповідала. За тиждень звільнилася, а потім одного дня, зібравши найнеобхідніше, таки переїхала до нього.
Рік минув. У доньки третій син на світ з’явився. Хлопчику чотири місяці. Саме з появою малюка все і почалось. Донька все частіше казала, що їй важко з трьома дітьми. говорила, що буде правильно, аби хлопчики старші пожили у мене. Мовляв їм краще буде у звичній обстановці. а вона буде мати більше часу на спілкування із чоловіком і доглядом за синочком маленьким.
Я була проти категорично. Я люблю онуків і знаю, чим оте “тимчасово” скінчиться. Донька знала, на що йшла. Нехай вчаться вживатись усі разом. А як не вийде, то навіщо така сім’я узагалі.
Учора я вона привезла онуків з речами. напевне, думала, що якщо я телефоном відмовлялась, то от так уже з порогу не розверну. Майже годину я стояла під дверима нерухомо.
Телефон мій і досі вимкнено, а я місця собі не знаходжу. Може я не правильно зробила? може треба було впустити онуків?
Як би ви на моєму місці вчинили?
31,05,2023
Головна картинка ілюстративна.
Популярні статті
- Ну а що я мала робити? Стоять вони навпроти мене і аж світяться обоє щастям. Прямо при ньому казати: ” Доню схаменись, куди ти свою голову сунеш?”. Мені виховання такого зробити не дозволяє та й він ніби хлопець непоганий
- Є такі люди, які в місті просто не можуть жити, все на них тисне, нема чим дихати, нема на чому оку спинитися. Я саме така людина і хочу вам розказати, як я колись давно їхала в місто за «женихом» та мало не втратила сім’ю і себе
- — Краще б ти не дарувала мені ніякої квартири, – сказала донька захлипавшись. – Більше негараздів після твого подарунку ніж радості в моєму житті.
- Принесла я чоловіку отой судок і як було, на постіль перед ним поклала: “Або кажи щось свої мамі, або відвозь назад у село. Я вже більше не можу такого терпіти, ну скільки ж можна?”
- Заїхали мої племінники і наче перші тижні лиш до всього приглядалися і характеру не показували, а потім потроху-потроху вже я почала розуміти, що я в своєму домі не ґаздиня. Не там стала, не там сіла, не те з’їла. А я ж за собою бачу, що я все гірше до ліжка гнуся