fbpx
Авто
Українці зможуть їздити без прав, але за однієї умови: чого чекати водіям

Забули водійські права вдома? Не бiда! Скоро вам вони взагалі не знадобляться, пише Politeka.

Цілком ймовірно в Україні стане можливим керувати транспортним засобом, не маючи при собі ані посвідчення водія, ні документів на машину.

Володимир Караваєв, який є заступником голови Координаційної ради в Загальнонаціональному Форумі безпеки дорожнього руху на своїй сторінці в Facebook повідомляє:

“Депутати хочуть спростити керування транспортним засобом шляхом скасування вимоги для громадян України мати посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб та страховий поліс. Ідентифікація водія поліцейським має здійснюватися на підставі усної інформації від нього”, – пише юрист.

Також він розповідає про те, як повинна відбуватися процедура перевірки водія представником поліції.

Читайте також: МУРАШКИ ПО ШКІРІ: ЯК В ОДЕСІ ВОДІЇ ПРОПУСКАЮТЬ КАРЕТУ “ШВИДКОЇ” – ПРИКЛАД ДЛЯ ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Водієві необхідно буде просто “чітко і зрозуміло назвати своє прізвище, ім’я, по батькові, повна дата народження і / або номер договору страхування… для перевірки поліцейським даних з відповідної бази”.

“У разі, якщо водій цього не зробить, – його очікує штраф у розмірі 425 грн. А якщо поліцейський буде не в змозі встановити особу (зокрема через нечітку або незрозумілу мову), – водія можна затримати, провести особистий огляд включно із речами та документами, тимчасово затримати його транспортний засіб або відсторонити водія від керування транспортним засобом. “, – пояснює Караваєв.

Також юрист дав посилання на зареєстрований на офіційному порталі Верховної Ради законопроект. Він має номер 9105 і авторами його виступають в числі інших Антон Геращенко, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Леонід Ємець та Ігор Луценко.

Користувачі соціальної мережі як, втім, завжди, відреагували «різношерсто»

«Я проти, особливо, що стосується штрафу в 425 гр. За 200 гр їздитимуть все і без прав апріорі. Якщо такий закон приймати, то штраф повинен бути 10000 + », – пише один з передплатників Караваєва.

«Зробити перевірку за відбитками пальців – набагато простіше. Загальна база на 10 млн біометричних паспортів вже є», – доповнює його інший користувач.

«Це, мені здається, фантазії передвиборної кампанії, яка, як ми знаємо, шукає всілякі шляхи для впливу на уми людей. Це один із способів попіаритися. Типу, ну нiфiга собі, нас вже зі шведами порівнюють. А хтось вважав, яка площа Швеції і яке там населення (чисельність)? А менталітет врахований? Так у нас тут все стануть Івановим і Петровим і бідні справжні Іванови і Петрови!)) », -глумиться над нововведенням третій.

Як всі вже звикли у нас в країні, будь-які нововведення, які виходять від керівних структур, незмінно викликають у населення почуття розгубленості і хвилю обговорень.

Залишається тільки чекати, у що виллється ініціатива наших нардепів в умовах українського соціуму і ментальності.

You cannot copy content of this page