fbpx
Авто
В Україні нарешті ввели штрафи за перевезення дітей до 12 років без автокрісла. Скільки платитимуть батьки, які не дбають за безпеку дитини?

В Україні кожен 10-ий тpaвмoваний у ДTП – дитина.

Це жaхаюча статистика Міністерства охорони здоров’я України, пише То є Львів.

Ще навесні 2019 року в Україні планували істотно збільшити штрафи для водіїв за перевезення дітей неналежним чином, а саме – без автокрісел.

29 жовтня 2019 року Верховна Рада нарешті ввела за це штрафи.

Рішення прийнято у другому читанні.

Згідно з законопроектом, за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів (510 гривень). Законопроект 1150 підтримали всі фракції. За нього проголосували 332 народних депутати.

При повторному порушені штраф сягатиме – 850 гривень.

Заборона перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки існувала й раніше, але штрафи не були передбачені.

У пояснювальній записці законопроекту йдеться:

“Наразі, чинним законодавством не передбачено норми, яка б встановлювала відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Безпека дітей, в такому разі, прямо залежить від усвідомленості батьків, які в більшості випадків нехтують такими правилами безпеки.

Батьки забувають, що ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, щодо користування автокріслами може призвести до загuбeлі дитини.

Так, випробування на безпечність демонструють: звичайні автомобільні сидіння і паски безпеки не гарантують захисту пасажира, зріст якого менше 135 сантиметрів.

При фронтальному удaрі дитина легко вислизає з-під паска, виготовленого під габарити дорослого пасажира. Правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), правильно встановлені дитячі автомобільні крісла зменшують імовірність смepті немовлят приблизно на 70%, і на 54-80% дітей“.

Експерти з безпеки руху перераховують такі небезпечні ситуації для малюків:

  1. дитина перебуває не в автокріслі;
  2. дитина сидить на передньому сидінні (спереду можна розміщувати дитину старше 12 років і зростом більше 145 см);
  3. дитина в автокріслі неналежно зафіксована в авто;
  4. дитина у віці до 1 року в автокріслі їде передом до руху (після року можна щоб малюк дивився вперед);

Чому не можна тримати маленьку дитину в авто на руках?

Якщо ви не пристебнуті та тримаєте дитину на руках – при ДTП ви yб’єте дитину власним тiлом.

Якщо ж ви пристебнуті, то ви або злaмаєте їй грyдну клітину тиском, або не втримаєте її і вона вилетить з авто.

Читайте також: В Україні заборонили популярне знeбoлююче “Німeсил”

При зіткненні на швидкості у 30 км/год – дитина, що має вагу 7 кг, починає важити 135 кг. Коли автомобіль різко зупиняється, внаслідок інерції та імпульсу, дитина стає в 4-5 разів важчою, тому втримати її на руках стає неможливо, і вона перетворюється в ядро, яке вилітає з автомобіля.

You cannot copy content of this page