fbpx
Культура
Вознесіння Господнє 2018: що у цей день категорично не можна робити жінкам

17 травня 2018 року православні християни відзначають велике свято – Вознесіння Господнє.

Повна назва свята Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. На 40 день після воскресіння Ісус Христос востаннє явився своїм апостолам на Оливній горі і вознісся на небо, до Отця Небесного, пообіцявши своїм учням швидке послання на Землю Духа Святого.

Вознесіння – одне з найбільших християнських свят, дата якого змінюється щороку – вона залежить від дня святкування Пасхи. Вознесіння Господнє відзначається щороку на 40 день після Світлого Христового Воскресіння і має свої традиції і народні прикмети.

Тому в це свято всі намагалися бути особливо ввічливими з жебраками і мандрівниками, їх боялися образити або відмовити в проханні чи милостині – вважалося, що таким чином можна образити самого Господа.

Читайте також: Завтра Вознесіння Господнє 2018: чого не варто робити у цей день

З давніх-давен на Вознесіння було прийнято роздавати милостиню, займатися доброчинністю, пригощати їжею всіх бідних і жебраків. У старі часи був такий звичай – на вікна своїх будинків, які виходили на вулицю, або на ганку будинку, люди розкладали монетки і частування, щоб кожна бідна людина або мандрівник могли взяти їх для себе.

Що категорично не можна робити жінкам

У цей день працювати вважається гріхом, особливо не можна планувати ніяких важких домашніх справ: починати генеральне прибирання, прати, прасувати, шити. Краще провести цей день у колі сім’ї, сходити в гості до рідних, принести частування.

Перед святом слід прибрати і навести порядок, щоб в будинку було чисто і затишно.

Що не можна робити на Вознесіння:

– проводити важкі роботи по дому

– виносити сміття з хати

– лаятися, пліткувати і лихословити

– плювати на землю

– гадати і проводити будь-які обряди і ритуали, які суперечать християнським традиціям.

facebook