fbpx

Якщо ти вже готовий опустити руки і здатись. Притча про бамбук і папороть. Все в твоїх руках

Життя – це постійне вирішення нескінченних проблем і подолання численних перешкод. Воно дарує вам неприємні сюрпризи, коли ви найменше цього очікуєте, і це може викликати відчуття нещастя і безпорадності.

Читайте також:Взяв з дитиною, всупереч заборонам сім’ї та скaндалам. І мама його не любила – говорила прямо.

Але найважливіше не те, що відбувається. Швидше важливо те, як ви сприймаєте те, що відбувається, і який висновок зробите з того, що трапляється.

Ця притча – нагадування про те, що єдиного шляху до успіху не існує, і якщо ви ще нічого не досягли, це не означає, що вам потрібно відмовитися від своєї мрії.

Притча про папороть і бамбук.

“Одного разу чоловік вирішив, що з нього досить цього життя. І він пішов до лісу, щоб востаннє поговорити з Богом. «Боже, – сказав чоловік. – Дай мені привід не здаватися!»

«Поглянь навколо, – сказав Бог. – Ти бачиш бамбук і папороть?»

«Так», – відповів чоловік.

«Коли я посадив бамбук і папороть, я подбав про них. Я дав їм сонячне світло і воду. Я захищав їх від буревіїв. Папороть прийнялася добре, її насіння швидко проростало. Але з насіння бамбука не виросло нічого. Однак я не здавався.

На 2-му році папороть ще більш розрослася, ніж раніше, але з насіння бамбука так нічого і не проросло. Однак я не впадав у відчай. На 3-му році бамбук теж не потішив. Я чекав. На 4-му році бамбук так і не виріс. Я був терплячим.

На 5-му році з землі з’явився невеликий паросток. Він був набагато меншим, ніж папороть. Проте день за днем він ріс, і протягом 6 місяців бамбукове стебло вигналося вгору на сто метрів.
Він витратив 5 років на корені, які зробили його сильним, а також дали йому те, що йому потрібно, щоб вижити. Я ніколи не давав своїм творінням виклик, з яким вони не могли б впоратися.

Весь цей час ти ріс і боровся. Ти відрощував корені, необхідні для формування стовбура, крони і, згодом, плодів. Ніколи не порівнюй себе з кимось, тому що всі мої творіння мають різні часові рамки, різні терміни дозрівання та різні цілі.

Як папороть відрізняється від бамбука, так і люди відрізняються між собою. Якщо не здаватися, можна піднятися дуже високо, – сказав Бог.

«Як високо піднімуся я?» – запитав чоловік.

«Як високо росте бамбук?» – запитав Бог.

«Якомога вище?» – відповів чоловік.

«Так», – сказав Бог.

Потім чоловік покинув ліс, розуміючи, що Бог ніколи не відмовиться від нього».
Висновок.

Важливо розуміти, що процес зростання може бути повільним, складним або навіть болісним, але кінцевий продукт безцінний.

Ви не повинні дивуватися, коли вам випадають випробування і нещастя. Пам’ятайте, що вони необхідні для того, щоб ви сформувалися і стали сильнішими.

Бог ніколи не пошле випробування, попередньо не давши можливостей впоратися з ними. Але вам дуже захочеться здатися, коли ви будете майже готові вирішити цю проблему.

Тому вірте в себе, в свої цілі і в свої мрії, і ніколи не здавайтеся.

Джерело

You cannot copy content of this page