fbpx
Культура
Їй моляться коли “болить душа”: сьогодні святкування ікони Божої Матері “Споручниця грішних”

Ікона Божої Матері “Споручниця грішних” названа так за написом, що зберігся на ній: “Аз споручниця грішних до Мого Сина…”. Корецька ікона Божої Матері зберігається в Корецькому жіночому монастирі з XVII століття. Лик Божої Матері з Богонемовлям на лівій руці написаний на дерев’яній дошці, пише УНІАН.

Ікона спрадавна була в замку корецьких князів і носила найменування “благодатна”. Коли останній з православних корецьких князів, Самуїл, у 1622 році був узятий у полон турками, його брат Іоанн, який став з примусу латинян католиком, запропонував своїй сестрі ігуменії Серафімі забрати ікону з княжої молельні до Свято-Воскресенського православного Корецького монастиря. Урочисте перенесення благодатної ікони “Споручниця грішних” відбулося в 1622 році. Після повернення Корецькому Свято-Воскресенському монастирю розвалин Свято-Троїцького монастиря і освячення його у 1880 році ікона “Споручниця грішних” була перенесена і влаштована в дерев’яному різьбленому кіоті біля лівої передньої колони Свято-Троїцького храму.

Багато людей підтверджують, що у разі якихось негараздів, сімейних неладів і особливо коли “болить душа”, ті, хто приходять до ікони “Споручниця грішних”, після молитви перед нею одержують допомогу в своїй потребі та душевне полегшення, бо Вона справді є “Споручниця грішних”!

Святкування на честь Корецької ікони “Споручниця грішних” звершується 20 березня і 11 червня.

Читайте також: Молитва про заступництво і допомогу на життєвому шляху до святої Анастасії Узорішительниці

Молитва.  До кого піднесу я сльози мої, Владичице, до кого прийду я з горем моїм, як не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій і стогін мій прийме, і молитви наші завжди вислухає, як не Ти, Всеблага Заступнице, всіх наших радощів Радість? Почуй же й нині піснеспіви та моління, що й за мене, грішного, до Тебе возносяться. Будь мені, Мати, Покровителькою і радощів всім нам Подателькою. Влаштуй життя моє, як бажаєш та знаєш. Віддаю бо себе під Твій покров та турботи, щоб радісно разом зі всіма завжди співати Тобі: радуйся, Благодатна; радуйся, Обрадувана; радуйся, Преблагословенна; радуйся, Препрославлена навіки. Амінь.

You cannot copy content of this page