fbpx
Історії з життя
– Бувало… Але останнім часом буває, що його по декілька днів вдома немає. І телефон не відповідає. Потім каже мені, що на рибалці був. А то, каже, на роботі товари всю ніч розвантажували. Але я не вірю! І що робити, не знаю

Якби Марійці сказали тоді, три роки тому, що все буде так, як зараз, вона б нізащо не повірила. Як можна повірити?

Майже три роки минуло, як вона вийшла заміж. Звісно ж, через велике кохання. А як же інакше? Навіщо виходити заміж, якщо до людини, з якою збираєшся прожити життя, немає жодних почуттів? Це неправильно! Вона ніколи б не пов’язала своє життя з людиною, яку не любить. І ніколи не вийшла б заміж за людину, нещиру до неї.

За матеріалами – “Є”.

Хоч і кажуть, що можна вийти заміж з розрахунку і жити щасливо, але вона в це не вірила. Хіба можна стати щасливою з розрахунку?

А ось тепер з’ясувалося, що стати щасливою в неї не вийшло. Хоча, ні. Спочатку все було чудово. І кожен прожитий день здавався святом. Святом, яке, на жаль, обірвалося так несподівано. І начебто все по-старому, і вона та сама, і Віталік її той самий, але раптом усе чомусь зовсім змінилося. І стало все не так.

І поскаржитись нікому. Хіба що Федору Івановичу. Він завжди все розуміє. Подивиться на неї співчутливо і запитає:

– Що, лисичко-сестричко, невесела така? Знову Віталій твій чудить?

Федір Іванович з причини свого віку і нажитих за життя болячок частенько потрапляв у їхнє відділення. Чи жарт – вісімдесят п’ятий рік дідові! Взагалі, в терапії і лежали в основному одні старі. Марійці їх було дуже шкода, немічних. Але Федора Івановича вона жаліла найбільше. Напевно, тому, що він не був примхливим, як здебільшого буває зі старими, мужньо витримував процедури і уколи. А коли йому ставало легше, захоплено розповідав про війну, на якій довелося побувати зовсім юним. Голова в нього була не за віком ясна, і пам’ятав він ті далекі суворі роки. І ніколи не сумував, тільки жартував над собою. Марійка дуже співчувала старому, оскільки він був самотнім. Діти давно жили в інших містах, а дружини не стало, і його ніхто не відвідував. Ось йому Марійка без приховування і розповіла все про свої труднощі, коли чергувала в нічну зміну:

– Не знаю, Федоре Івановичу. Боюся, що Віталік мене розлюбив. Спочатку у нього з’явилися якісь незрозумілі друзі, яким треба було весь час допомагати ремонтувати машини, позичати гроші, йти з ними на якісь заходи, де мені, зрозуміло, з’являтися було не слід.

Федір Іванович з розумінням підморгнув:

– І що, підпитим приходив?

– Бувало… Але останнім часом буває, що його по декілька днів вдома немає. І телефон не відповідає. Потім каже мені, що на рибалці був. А то, каже, на роботі товари всю ніч розвантажували. Але я не вірю! І що робити, не знаю.

– А чому не віриш? Може, й справді товари треба було розвантажити.
Марійка, сумно зітхнувши, похитала головою.

– Не знаю, але відчуваю, що Віталік обманює мене. Раніше він до мене по-іншому ставився. А тепер все більше мовчить. А якщо починаю запитувати, то сердиться.

– Так… погані справи… А ти пробувала ось так, відверто, поговорити з ним? Тоді б тобі зрозуміліше стало, що й до чого. Різні ситуації бувають у житті. Але завжди краще знати правду. Може, в нього проблеми якісь? А сказати тобі не хоче, боїться, що не зрозумієш.

– Мені здається, що у нього хтось є. Жінка якась, – сумно сказала Марія. – Він з нею, напевно, ті ночі проводить.

– То і про це запитай. Чого переживати даремно?

– А ви думаєте, Віталік мені розповість? – невпевнено запитала Марія.

– Не думай ніколи про погане, Маріє, коли не знаєш нічого до ладу! Зрозуміла? – гримнув на неї старий суворо і пригрозив пальцем. – І ніколи не переймайся даремно! Ще рано висновки робити!

Роздумуючи над тим, що порадив Федір Іванович, Марія вирішила, що він правий. Ну, справді, з чого вона взяла, що чоловік має іншу? І чому вона вирішила, що він її розлюбив? Адже займатися бізнесом дуже складно. Краще поговорити відверто. А якщо він все ж не захоче нічого їй розповідати? І, як завжди, буде мовчати? Легко дідові радити!

Вранці Марійка поспішила додому, сподіваючись застати чоловіка. Забігла тільки по дорозі в магазин за кефіром і хлібом. Але Віталія вдома не було. З розібраного ліжка і безладу у квартирі було видно, що він ночував вдома. «Добре хоча б це», – подумалося Марії. Їй дуже хотілося хоч трохи поспати, але, перш ніж лягти, вона все ж навела порядок.

«Аккуратісточка моя», – називав її Віталік. Думки про чоловіка знову закрутилися в голові, не даючи спокою. Невже її кохання виявилося ілюзією? Чому вона цього не помітила вчасно?

Перекусивши, Марія заслонила фіранки на вікнах і прилягла. Намагаючись відігнати від себе сумні роздуми, вона непомітно для себе задрімала. Крізь сон Маша відчула, як хтось сів поруч на диван. Розплющивши очі, вона побачила чоловіка, який із усмішкою дивився на неї.

– Віталіку! Що, вже вечір? Ти прийшов з роботи?

– Та ні, мені просто захотілося тебе побачити. Ще рано. Якщо хочеш, спи, не вставай.

– Ні, ні, я встану. Ти, напевно, їсти хочеш? Я зараз приготую. – Марія заметушилася. Підійшовши до холодильника, на столі вона помітила пляшку свого улюбленого сухого вина і квіти у вазі. Повернувшись до чоловіка, запитала:

– Що це значить, Віталіку?

– Це означає, що все закінчилося, Мусько! Я ж розумію, що змусив тебе нервувати. А розповісти нічого не міг. Та й зараз не можу. Зрозумій, це не моя вина, я слово давав, що базікати не буду. У мого шкільного приятеля неприємності на особистому фронті були, треба було виручати. А що і як, сказати не можу…

Марія не могла повірити власним вухам. Через чиїсь чужі проблеми вона втратила спокій! Місця собі не знаходила! І він так ось просто каже про це, як про якусь нісенітницю?

– А якщо ти знаєш, що я переживала, чому тобі це було байдуже? Що, і далі так у нас буде? Хіба у нас немає сім’ї? Ми що, чужі, чи що? А якщо завтра ще когось виручати будеш, знову на мене рукою махнеш? – Марія сердито вичитувала чоловікові, почервонівши від хвилювання, але, перехопивши його погляд, замовкла. Ні, правий був Федір Іванович тисячу разів! Яка вона… нестримана!

Маша усміхнулася і, дістала келихи. Віталій розлив напій:

– Давай за те, що все нас добре! І у нас, і в твого друга теж! Віталько, ти також не сердься на мене, добре?
Віталій, взявши келих, підійшов до неї і пригорнув до себе:

– Я тебе дуже кохаю, Мусько!

Назавтра, по дорозі в лікарню, Маша зайшла в магазин, купила винограду і апельсинів. Федору Івановичу потрібні вітаміни. Вона сьогодні йому неодмінно розповість, що помирилася з Віталіком. І про те, що Федір Іванович був абсолютно правий!

Автор – Лідія ПОДОЛЬСЬКА.

Фото – ілюстративне.

Передрук матеріалу без гіперпосилання на Intermarium.news заборонений!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.

You cannot copy content of this page