fbpx

Дізнавшись про те, що донька закінчила університет з відзнакою, батько вирішив зробити їй незвичайний подарунок. Сім’я була не дуже багатою, але грошей, зароблених головою сім’ї в своїй автомайстерні, цілком вистачало на життя. Правда, без особливого шику

Ось чому, вирішивши якось урочисто відзначити успішне закінчення донькою навчання, батько вирішив подарувати їй найдорожчу річ, якою володів. Вигнавши з гаража стареньку спортивну машину Nissan Skyline R34, він запропонував доньці поцікавитися в салонах автомобілів, що були у вжитку, скільки там можуть за неї запропонувати.

Повернувшись із салону, засмучена випускниця університету сказала:

— Вони стверджують, що більше однієї тисячі доларів за неї не дадуть, оскільки машина, на їх погляд, не в найкращому стані.

— Тоді спробуй під’їхати в ломбард. Можливо, там запропонують більше.

Розпачу дівчини, яка приїхала додому з ломбарду, здавалося, не було меж:

— Оцінювачі сказали, що «червона» ціна «цієї старої колимаги» — 100 доларів… Це просто кошмар.

— Не поспішай побиватися, дівчинка моя. Ось тепер вирушай з цією машиною до автоклубу, де ми з тобою раніше бували. Тоді багато чого тобі стане зрозумілим.

Коли донька повернулася з автоклубу, очі її сяяли:

— Тату, ти не повіриш, відразу кілька людей запропонували за наш Nissan 100 тисяч доларів! Вони сказали, що це культова модель, яку не часто можна зустріти в такому хорошому стані.

— Знаєш, доню, я спеціально хотів дати тобі наочний урок того, як в житті до тебе можуть ставитися різні люди. Прагнучи до чогось, ти повинна не тільки постійно розвиватися й переконувати всіх не красивими нарядами й дорогими аксесуарами, а в першу чергу професійними навичками та вмінням зробити більше, ніж навіть від тебе очікують. А ще ти завжди повинна знати собі ціну. І якщо ти побачила, що в якомусь місці тебе не цінують, не сердься, не гай на це нерви й час. Шукай те місце, де твої таланти будуть оцінені зі знанням справи. Гідно… Там і залишайся.

Вчора в багатьох країнах відзначався День доньки. Мені завжди здавалося, що найдорожче, що кожен з нас здатен залишити своїм дітям, й донькам зокрема, це не елітна нерухомість чи якісь цінні речі. Все це з часом може стати непридатним для використання або якимось іншим чином втратити свою цінність. Найдорожче — навчити дітей розбиратися в житті й зуміти знайти місце, гідне їх професійних та людських якостей. Ось, власне, і все.

Автор: Олександр ШBEЦЬ.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page