fbpx
Культура
Хто повинен платити за каву на першому побаченні?

Сучасний світ диктує свої правила. Вже нікого не здивуєш тим, що жінки першими запрошують чоловіків на побачення та часто наполягають на тому, щоб рахунок оплачували саме вони, або хоча би ділили на половину. Але чи правильно це з точки зору етикети та психології, пише 24 канал.

Хто повинен платити за каву на першому побаченні з точки зору етикету?

Якщо жінка запросила чоловіка в кафе або ресторан, то згідно з етикетом вона повинна запропонувати оплатити рахунок. Звичайно, чоловік може і не погодитися, однак від жінки має прозвучати пропозиція про оплату, адже саме вона – ініціатор вечора.

Якщо ж жінку запросив чоловік, то рахунок оплачує він.

Читайте також: 8 речей, які потрібно встигати до 8 ранку, якщо ви хочете стати більш успішними

Важливо: якщо пропозиція прозвучала, як: “А давайте сходимо в кафе”, а не як запрошення: “Я тебе запрошую в ресторан”, то рахунок повинен оплачуватися навпіл.

Хто повинен платити за каву на першому побаченні з точки зору психології?

Психологи кажуть, що коли чоловік оплачує рахунки, підсвідомо він упевнений, що жінка його за це віддячить.

“Коли чоловік вкладає в стосунки фінанси, він очікує, що буде продовження цих самих стосунків. Адже чоловік не стане витрачати ресурси на жінку, яка його не цікавить”, – стверджують психологи.

З цієї причини жінці слід дозволяти чоловікові платити, лише в разі, якщо вона також хоче продовжувати ці стосунки. Якщо ж ні – простіше оплатити свою каву самостійно і уникнути непорозумінь.

You cannot copy content of this page